Ekranda CHP reklamları hakim

Seçime yirmi günden az bir süre kala, siyasi partilerin reklam çalışmaları tavan yaptı

23.05.2011 - 00:00 | MediaCat

Seçime yirmi günden az bir süre kala, siyasi partilerin reklam çalışmaları tavan yaptı. Reklam takibi konusunda hizmet veren Nar Ajans, televizyonda yayınlanan siyasi parti reklamlarını mercek altına aldığı araştırmaya göre, son 1,5 ay içinde ekranda sadece dört partinin toplam 65 saati aşan bir süre reklamının yayınlandığı ortaya çıktı.

Nar Ajans’ın otuz televizyon kanalını kapsayan incelemesinde, son 45 gün içinde ekranda en çok reklam toplamda 41 saate yaklaşan süreyle Cumhuriyet Halk Partisi’nin adına yayınlanırken, AK Parti’nin 20 saate yakın süreyle reklamlarının yer aldığı tespit edildi. Aynı tarihlerde Milliyetçi Hareket Partisi’nin toplam 1,5 saati aşan reklamı yayınlanırken, Milliyetçi Muhafazakar Parti’nin ise 1 saati aşkın reklamının ekranda yer aldığı saptandı.

En çok seçim kampanyası reklamı SKY Türk’te yayınlandı

Geçtiğimiz 1,5 ay içinde yayınlanan siyasi partilerin seçim kampanyalarına yönelik reklamların incelendiği Nar Ajans araştırmasında, 563 reklam spotuyla en çok reklamın SKY Türk’te yayınlandığı belirlendi. İkinci sırada 435 reklam spotuyla NTV yer alırken, ATV ise 369 reklam spotuyla üçüncü sırayı aldı. CNN Türk 363 reklamla dördüncü, TV 8’de 342 reklam spotuyla ilk beş sıra içinde yer aldı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.