“Ekmek için” sloganına Ateş İlyas Başsoy’dan açıklama

"Aslında bu lafın sahibi hiç kimse. Ben bu işin reklam ajansı değilim."

17.07.2014 - 10:53 | Muzaffer Kurt

Fayda'dan 'Ekmek İçin' kampanyasına açıklama

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde CHP ve MHP’nin çatı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun “Ekmek İçin” başlıklı kampanyası konuşulmaya devam ediyor.

Kampanyanın kimin tarafından hayata geçirildiği hâlâ merak konusu olmaya devam ederken Fayda Ajans ve Marjinal Ajans’ın açıklamalarının ardından bir açıklama da Fayda Ajans Başkanı Ateş İlyas Başsoy’dan geldi.

Radikal Gazetesi’nden Ezgi Başaran’a verdiği röportajda “Ekmek için Ekmeleddin kampanyasını sizin yaptığınız söyleniyor, doğru mudur?” sorusuna “Bu soru çok geldiği için anladım ki bunu açık ve net bir biçimde anlatmam gerekiyor. Ekmeleddin İhsanoğlu kampanyasını oğulları Aziz ve Orhan yürütüyor. Herhangi bir reklam ajansıyla kurumsal bir ilişkileri yok. Bir çok reklam ajansından sunumlar almışlar ama hiç birisinde tam aradıklarını bulamamışlar. İki hafta önce de benden bir sunum istediler. CHP veya MHP değil, Ekmel Bey bizzat istedi. Ben de bireysel olarak gittim ve zaman zaman üniversitelerde yaptığım bir sunumdan bir bölüm anlattım. İlk sözüm bu işin reklamla olamayacağıydı. Onlar da fikirlerimi çok beğendiklerini söyleyip beni kendi ekipleriyle tanıştırdılar. Her biri akademik ve iş hayatında çok çok başarılı 30-35 kişilik bir gruptu. O grubun beyin fırtınasına dahil oldum diyebilirim.” şeklinde yanıt veriyor.

“Ekmek için” kampanyasını Ekmeleddin İhsanoğlu’nun oğulları Aziz ve Orhan İhsanoğlu tarafından yürütüldüğünün konuşulması üzerine telefonla ulaştığımız Orhan İhsanoğlu reklam kampanyasını yürütüp yürütmedikleriyle ilgili olumlu ya da olumsuz şimdilik herhangi bir açıklama yapmamayı tercih ederken kampanyanın kimin tarafından yapıldığının da önümüzdeki günlerde açıklanacağı bilgisini veriyor.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.