Eğitişim’in ‘Youth Headhunting’i ile Doğru İşe Doğru İnsan

Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün ‘İşe Yerleştirme Programı’; gençleri, şirketlerin çalışan arayışlarına yönelik olarak uygun pozisyonlara yerleştirmeyi amaçlıyor.

15.08.2007 - 15:52 | MediaCat

Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün ‘İşe Yerleştirme Programı’; gençleri, şirketlerin çalışan arayışlarına yönelik olarak uygun pozisyonlara yerleştirmeyi amaçlıyor.

14 Ağustos 2007, İstanbul – Eğitişim Kariyer Enstitüsü; ‘İşe Yerleştirme Programı’ (Youth Headhunting) adını verdiği ve yetkinlik seviyesi yüksek genç beyinleri, uygun firmalar ile buluşturmayı amaçladığı yeni bir hizmeti hayata geçiriyor. “İşe Yerleştirme Programı” ile, “doğru işe doğru insan” felsefesinden hareketle, iyi yetişmiş, bilinç ve farkındalık düzeyi yüksek yeni mezunlar veya 1-5 yıl deneyime sahip gençler büyük şirketlerdeki uygun pozisyonlara yerleştirilecek. Eğitişim Kariyer Enstitüsü’nün düzenlediği herhangi bir eğitime katılan herkesin faydalanabileceği bu hizmet ile her yıl ortalama 200–250 gencin istihdamı hedefleniyor.

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Eğitişim Kariyer Enstitüsü CEO’su Emrah Kaya, mezun olan birçok gencin iş, birçok firmanın da uygun profilde nitelikli çalışan bulamamaktan şikayet ettiğini vurguladı. Kaya, “Eğitişim olarak pazarlama, finans, yönetim, kişisel gelişim gibi konularda verdiğimiz eğitimlere katılan gençlerin potansiyel ve yetkinliklerini yakından gözlemleme şansına sahibiz. Bu fırsatı değerlendirmemiz gerektiğini düşünerek “İşe Yerleştirme Programı”nı hayata geçiriyoruz. Eğitimlere katılan gençlere kişilik testleri uygulayacağız, daha sonra profillerini inceleyerek kariyer koçlarının danışmanlığında seçilen 3’er, 4’er kişilik grupları şirketlerin insan kaynakları yetkilileri ile görüştüreceğiz. Böylece gençler, neden farklı olduklarını şirketlere anlatma fırsatına sahip olacak,” dedi.

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, bugüne kadar özgeçmişlerini incelediği 150 yetenekli gençten 85’ini çeşitli sektörlerin önde gelen firmalarına marka müdürü asistanı, pazarlama uzmanı, ürün müdürü yardımcısı, pazarlama elemanı, stratejist, reklam yazarı, grafiker, art direktör, müşteri temsilcisi, bireysel pazarlama uzmanı, kurumsal iletişim uzmanı, yatırım uzmanı ve risk yönetimi uzman yardımcısı olarak yerleştirdi.

Eğitişim Kariyer Enstitüsü, bugünün ve geleceğin lider ve yöneticilerinin kariyer yolculuklarının her aşamasının başarı öyküleriyle dolu olmasını sağlamak ve rakipleri karşısında rekabet avantajı kazandırmak vizyonuyla 2001 yılında kuruldu.

Eğitişim, Sertifika Programları, konferanslar, zirveler, bireysel-kurumsal danışmanlık, kişisel kariyer koçluğu ve işe yerleştirme hizmetleri sunuyor. Bunların yanında da 2006 başından bu yana kurumsal firmaların da ihtiyaçlarına yönelik, özel olarak geliştirilmiş içerikleriyle; İnsan Kaynakları, Pazarlama, Satış, Finans, İletişim, Yönetim gibi alanlarda zengin danışman kadrosu ve iş hayatından önde gelen isimlerle kurumlara özel eğitimler, zirveler ve motivasyon programları geliştiriyor.

Bilgi için:
BG İletişim / Aslı Kayaturan
asli@bgiletisim.com / 0212 327 10 41

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.