‘Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması’nda ödüller sahiplerini buldu

“Intel Öğretmen Programı” kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması”nda en başarılı ilk üç proje Ankara’da düzenlenen törende ödüllerine kavuştu...

02.12.2009 - 00:00 | MediaCat

“Intel Öğretmen Programı” kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması”nda en başarılı ilk üç proje Ankara’da düzenlenen törende ödüllerine kavuştu. Türkiye çapında 500’e yakın öğretmenin, öğrencileriyle birlikte gerçekleştirdikleri birbirinden heyecan verici projelerle katıldığı yarışmada birinciliği Eskişehir Melahat Ünügür İlköğretim Okulu kazanırken, Afyon Hacı Ahmet Özsoy İlköğretim Okulu ikinci, Aydın Gazipaşa İlköğretim Okulu da üçüncü oldu.

Milli Eğitim Bakanlığı ve Intel işbirligi ile 2003 yılından bu yana yürütülen Intel Öğretmen Programı kapsamında düzenlenen “Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması”nda ödüller sahiplerini buldu. Eğitimde teknoloji kullanımının teşvik edilmesini ve yaygınlaşmasını sağlamak amacıyla düzenlenen yarışma Türkiye çapında öğretmenlerden yoğun ilgi gördü. 55 ilden 447 projenin katıldığı yarışmada Eskişehir’den Melahat Ünügür İlköğretim Okulu birinci olurken, ikinci Afyon’dan Hacı Ahmet Özsoy İlköğretim Okulu, üçüncü Aydın’dan Gazipaşa İlköğretim Okulu oldu. Yarışmada ilk üç sırada yer alan okulların yönetici, öğretmen ve öğrencileri, ödüllerini Ankara’da düzenlenen törenle aldılar. Törende 2009 – 2010 yılı yeni “Eğitimde Teknoloji Yarışması”nın da başlangıcı yapıldı.

Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması’nda ilk üçe giren projelerin kazandıkları ödüller şöyle:

•Proje sahibi öğretmenler: İnce dizüstü bilgisayar,
•Proje sahibi öğretmenlerimizin sınıfları: NEC marka projeksiyon cihazı ve Smart Technologies Smartboard akıllı yazı tahtası.
Ayrıca yarışmada ilk 10’a giren tüm proje sahibi sınıflardaki öğrenciler de birer adet ClassMate PC ve taşınabilir bellek kazandılar.

Intel Öğretmen Programı’na verdikleri destek için Milli Eğitim Bakanlığına teşekkür eden Intel Türkiye Genel Müdürü Çiğdem Ertem, bu program kapsamında bugüne kadar Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı resmî okullarda görev yapan 125 binin üzerinde öğretmene ulaştıklarını, bu rakamı en kısa sürede 500 bine çıkarmayı hedeflediklerini belirtti. Bu yıl ilk kez düzenlenen Eğitimde Teknoloji Kullanımı Yarışması’na gösterilen büyük ilginin, programın başarısını ortaya koyduğunu belirten Ertem, birbirinden yaratıcı ve heyecan verici projeler için öğretmenlere teşekkür etti. 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.