Eğitim Sen’in ‘Kardelen Ayşe’ yorumu

Turkcell’in reklam kampanyası Kardelen Ayşe hakkında Eğitim Sen’den bir basın açıklaması

26.10.2007 - 15:52 | MediaCat

Turkcell’in reklam kampanyası Kardelen Ayşe hakkında Eğitim Sen’den bir basın açıklaması yayınlandı.

Eğitim Sen Merkez Kadın Sekreteri Elif Akgül Ateş’in bugün (26. Ekim 2007) yaptığı “Kardelen Ayşe Kardelen Ayşe Güvencen Nerede Kadron Nerede” başlıklı basın açıklamasında ‘Kardelen Ayşe’ reklamını yorumladı.

“Hükümetimiz her sosyal soruna bir proje üretiyor; her projeye de onu destekleyen bir şirket bulunuyor. Böylece sosyal yükümlülüklerin yerine getirildiğine, sorunların çözülebileceğine inanılması bekleniyor” diyen Ateş, şöyle konuştu: “Kardelen Ayşe” reklamının kahramanı Elif öğretmen reklamda olduğu gibi bursla okumuş ve şu anda Mardin Yeşilli’de öğretmenlik yapıyor. Ancak tatlı masal esintileri burada sona eriyor. Çünkü o, aslında kadrosuz bir öğretmen. Büyük güçlüklerle ve bursla okuyup Eğitim Fakültesini bitirebilmiş olmasına rağmen Milli Eğitim Bakanlığınca kadrolu ataması yapılmayan binlerce işsiz öğretmenden birisi o. Bu nedenle ayda 300 YTL maaşla vekil öğretmenlik yapıyor. Başka bir ifade ile asgari ücretin altında bir ücretle çalışıyor ve işgüvencesi yok. Bitmedi: O, mesleğini eğitimini aldığı branşta yapamıyor. Aslında sosyal bilgiler öğretmeni ama atama sorunundan ötürü İngilizce öğretmeni olarak çalışıyor. Üstelik Kardelen Ayşe’nin SSK primleri çalıştığı süre üzerinden değil ayda 15 gün üzerinden yatırılıyor.

Basın açıklamasının tamamını buradan okuyabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.