MediaCat

Effie’nin etkililik sıralamasında ilk üçte iki Türk ajans

Türkiye’den iki ajans listede ikinci ve üçüncü sıraya yerleşti.

Effie’nin etkililik sıralamasında ilk üçte iki Türk ajans

Effie Worldwide tarafından hazırlanan ‘Effie Effectiveness Index’te Alametifarika dünyanın en etkili ikinci, Rabarba ise üçüncü ajansı oldu. Turkcell ise markalar sıralamasında 11’inci sırada yer aldı.

Üç yıldır yayınlanmakta olan ‘Effie Effectiveness Index’, dünyanın en etkili reklamverenleri ve markaları ile birlikte ajans gruplarını, ağlarını ve ofislerini listeliyor. Endekste bağımsız ajanslar için de bir kategori yer alıyor.

‘Effie Effectiveness Index’in 2013 için güncellenen listeleri 20 Haziran’da açıklandı. Bu yıl ‘En Etkili Bağımsız Ajanslar’ listesine ikinci sırada yer alan Alametifarika listenin ilk kez yayınlandığı 2011 yılında 7 sırada yer almıştı. Bu senenin üçüncüsü Rabarba ise 2011’de de üçüncü sırada yer almıştı.

Effie'nin etkililik sıralamasında ilk üçte iki Türk ajans

Effie'nin etkililik sıralamasında Turkcell

Alametifarika’nın başarıya ilişkin duyurusunu aşağıda bulabilirsiniz.

Gerçek mi değil mi endeksinden belli olur

Alamet kurulalı 10 yıl dolmak üzere. 10 yıl önce duvarlarımıza yazdığımız bir cümle, yolu Alametifarika’dan geçen herkesin düsturu oldu;

“Gerçek mi değil mi etkisinden belli olur.”

10 yıldır (bütün iç ve dış baskılara rağmen) “yaratcılık” ödüllerinden uzak durduk. Effie etkinlik yarışmalarına katıldık sadece. Bizim derdimiz etki dedik. Beğeni dedik. Hazır şöhret dedik. Yıldız tozlarını kavanozlara doldurduk, üzerine “Instant Fame” yazdık. Ajansın duvarlarına raflar yapıp kavanozları sıraladık.

Ödüllerle işimiz yok dedik ama, bizim için gerçek ödül müşterimizin yüzündeki gülümseme, satış grafiklerindeki tırmanma, YouTube hitleri, beğeni skorlarının zirve yapması. Geçtiğimiz günlerde bunlara bir tane daha eklendi.

Effie organizasyonu 2011’den bu yana 40 ayrı pazarda düzenlenen yarışmalardan topladığı datadan hareketle Effie Effectiveness Index adlı bir sıralama yapıyor. Reklamverenleri, markaları ajansları dünyadaki rakipleri ile kıyaslayarak her birine etkinlik puanı veriyor.

Alametifarika bu sene bağımsız ajanslar kategorisinde dünya ikincisi oldu. Hele bir de hemen arkamızda kardeşimiz Rabarba’nın olması mutluluğumuzu katmerledi.

Tüm dost ve müşterilerimizle paylaşmaktan onur duyarız.

Alametifarika.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.