11. Effie Ödülleri sahiplerini buldu

Effie Ödülleri 2019'un kazananları dün akşam gerçekleştirilen törenle ödüllerine kavuştu.

10.05.2019 - 11:20 | Sultan Öncü Arslanoğlu

11. Effie Ödülleri sahiplerini buldu

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle bu yıl 11’incisini düzenlediği Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri, dün akşam Raffles Otel’de gerçekleşen törenle sahiplerine kavuştu.

11. Effie Ödülleri sahiplerini buldu

Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura

Tören, Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler ve Reklamverenler Derneği Başkanı Ahmet Pura’nın konuşmasıyla başladı. Konuşmasına yakın zamanda kaybettiğimiz sektör duayenlerinden Celil Oker’i anarak başlayan İkiler; bu yıl ilk defa Effie 2019 jürisinin, 22 Mayıs’ta Reklamcılar Derneği’nde gerçekleşecek buluşmada sektörün Effie ile ilgili tüm sorularını cevaplayarak jürinin yaşadığı Effie değerlendirme tecrübesini sektörle paylaşacağının haberini verdi.

Effie’de Türkiye’ye özel yer verilen Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği kategorisinden bahseden Pura ise aynı zamanda Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Karnesi’nden rakamlar paylaşarak sektörü bir kez daha üretilen işlerde cinsiyet eşitliği konusunda hassas davranmaya davet etti.

Başvurular 17 kişilik jüri tarafından değerlendirildi

Bu yıl Şimdi Rakamlar diyerek rakamsal değerlere ve kanıtlanabilirliğe verdiği önemi öne çıkaran Effie Türkiye Reklam Etkinliği Ödülleri’nde çalışmalar; jüri başkanlığını Reklamcılar Derneği Başkanı Volkan İkiler’in üstlendiği; reklam sektörünün önde gelen isimleri, profesyonel marka yöneticileri, araştırmacılar, halkla ilişkiler uzmanları ve akademisyenlerden oluşan 17 kişilik jüri tarafından değerlendirildi.

Yarışmaya 1 Ocak – 1 Mart 2019 dönemi içinde televizyon, basın, radyo, açıkhava, sinema, internet mecralarından en az birinde yayınlanmış ulusal kampanyalar katıldı. Doğrudan pazarlama, satış promosyonu, satış noktası etkinlikleri, halkla ilişkiler gibi birçok farklı iletişim kampanyalarının yarıştığı 11. Effie Ödülleri’nde bu yıl en fazla başvuru yapılan üç kategori; Küçük Bütçeyle Büyük Başarı, Telekomünikasyon ve Tatlı Tuzlu Atıştırmalıklar oldu.

Effie Ödülleri’ndeki bir diğer yenilik ise Özel Ödüller’e; Gençlik Pazarlaması, Influencer Kullanımı, Veri Odaklı Medya Kullanımı ile Türkiye’ye özel Reklamda Toplumsal Cinsiyet Eşitliği olmak üzere dört yeni kategori eklenmesi oldu.

Effie Ödülleri 2019’un tüm kazananlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.