Effie’de 33 kategoride 20 altın

Effie 2015'te ödüller sahiplerini buldu.

12.05.2015 - 23:40 | Enes Taşkıran

Effie Ödülleri

Reklamcılar Derneği ve Reklamverenler Derneği’nin, Effie Worldwide Inc. işbirliğiyle düzenlediği 7’nci Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nın kazananları belli oldu. 12 Mayıs’ta CVK Bosphorus Otel’de gerçekleşen Effie 2015’te, yaratıcılıkta sınır tanımayan, etkisi kanıtlanmış 226 reklam ve pazarlama iletişimi kampanyası finalde yarıştı.

Effie 2015’e, 1 Ocak 2014-20 Mart 2015 döneminde televizyon, basın, radyo, açıkhava, sinema, internet mecralarından en az birinde yayınlanmış ulusal ve bölgesel kampanyalar katıldı. Yarışmaya en fazla başvuru yeni doğanlar-yeniden doğanlar, bilgi teknolojileri ve özgün marka deneyimi kategorilerinde yapıldı.

Rekor başvurunun olduğunun yarışma için sektörün önde gelen isimleri, akademisyenler ve profesyonel marka yöneticilerinden oluşan 17 kişilik jüri tarafından yapılan ön değerlendirmede 21, ana değerlendirmede 32 saat olmak üzere toplam 53 saatlik okuma yapıldı ve yaratıcı işler izlendi. Her jüri üyesi 3 bin sayfalık dokümanı dikkatle okudu.

Ödül töreninin açılış konuşmasını yapan Reklamcılar Derneği Başkanı ve Effie Türkiye Jüri Başkanı Kayhan Şardan, Effie Türkiye Reklam Etkinliği Yarışması’nda 2015’te katılımın bir önceki yıla göre yüzde 26 arttığını belirterek, “Jüri olduktan ve verilen emeğin birinci elden yaşadıktan sonra yarışmaya olan inancım katlanarak arttı. Artık Effie benim gözümde pazarlamanın tartışmasız zirvesidir. Bu yarışma, dünyanın en zorlayıcı ve en kıymetli yarışmaları arasında bulunuyor. Böyle bir yarışmada finalist olarak yer almak da çok değerli. Finale kalan, ödül kazanan tüm marka ve ajansları tebrik ediyorum” dedi.

Effie 2015’in tüm kazananları listesi için tıklayın [PDF: 277 KB].