eBay ve noon’dan işbirliği

Hedef, Orta Doğu'yu global e-ticaret pazarıyla buluşturmak.

28.08.2018 - 11:00 | MediaCat

eBay ve noon’dan işbirliği

Global e-ticaret devi eBay ile Orta Doğu’da faaliyet gösteren online pazaryeri noon, bölgede uluslararası e-ticaretin kolaylaştırılması ve hızlandırılması adına ortaklık kurdu.

Sektöre olumlu katkı sağlamayı hedefleyen işbirliği aracılığıyla Orta Doğu’daki müşterilere ABD ve dünyanın diğer bölgelerinde en çok satan ürünleri kolaylıkla satın alabilme fırsatı sunulacak. Bölgedeki kullanıcılar, global bir katalogdan alışveriş yapma olanağına sahip olurken, satın alınan ürünler de tüketicilere noon tarafından kapılarına kadar teslim edilecek.

eBay ve noon, bölgede online alışverişin büyümesini daha da kuvvetlendirmek adına pazarlama, teknik bilgi ve deneyim paylaşımıyla yakalanabilecek ortak fırsatları da keşfedecek.

Ocak 2018 itibarıyla eBay MENA Bölge Direktörlüğü görevini de üstlenmekte olan GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, bölgede noon ile hayata geçirilen işbirliğinin Orta Doğu e-ticaret pazarına büyük katkı sunacağını belirterek, “Orta Doğu B2C E-Ticaret Pazarı – 2018 Araştırması’na göre, Körfez ülkelerinde internet ve mobil penetrasyon oranlarının yüksek olması sayesinde karma B2C e-ticaret satışlarının 2017 –  2020 yılları arasında iki kattan fazla artarak 20 milyar dolara ulaşması bekleniyor. E-ticaret sektöründe bol çeşit ve kaliteli ürünün yanı sıra müşteri memnuniyeti için teslimat hizmetinin profesyonelliği de son derece önemli. Orta Doğu’nun önde gelen online pazaryeri noon’la gerçekleştirdiğimiz, 2018’in ikinci yarısında devreye girecek işbirliğiyle kullanıcıların tüm bu ihtiyaçlarına cevap veren bir yapı oluşturacağız.” dedi.

noon Kurucusu Mohamed Alabbar ise eBay’le hayata geçirdikleri işbirliği hakkında,“noon olarak eBay’le gerçekleştirdiğimiz ortaklık sayesinde bölgemizi global e-ticaret pazarıyla buluşturuyoruz. Böylece, müşterilerimize bölgede hâlihazırda bulamayacakları ürünleri satın alma imkânı sunuyoruz. Ayrıca bulunduğumuz bölgeden güç alan bir marka olarak onların seslerine kulak veriyor ve ihtiyaçlarına yanıt veren online perakende deneyimini sunmak için düzenlemeler yapıyoruz. eBay’le işbirliğimiz, alışveriş deneyiminde yepyeni bir dünyanın kapısını açıyor.” diye konuştu.

noon powered by eBay, 2018’in ikinci yarısından itibaren Birleşik Arap Emirlikleri ve Suudi Arabistan’da noon uygulamasının yanı sıra mobil ve masaüstünde de kullanılabilecek. noon’dan satın alınan eBay ürünleri ve yurtdışından gönderilen ürünler, tam iade prosedürüyle hüküm ve koşullara bağlı olarak yine noon üzerinden iade edilebilecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.