eBay’den pazarlama atağı

Nisan ayında kendisini “Outlet moda sitesi” olarak konumlandıran eBay, tarihinin en büyük kampanyasını yürütmeye hazırlanıyor...

01.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Nisan ayında kendisini “Outlet moda sitesi” olarak konumlandıran eBay, tarihinin en büyük kampanyasını yürütmeye hazırlanıyor. eBay, 30 civarında büyük moda markasının ürünlerini düşük fiyatlarla sunan, modanın outlet sitesi olduğuna vurgu yapmak için, tarihinin en büyük kampanyasını yürütmeye hazırlanıyor.

Kampanyanın sonbahar reklamları yazılı basın ve outdoor medyada yer alacak. Çift sayfa şeklinde olacak olan basın reklamları Vogue, Ok!, Look, Grazia, Stylist, Elle ve Red gibi modaya yön veren dergilerde 31 Eylül tarihi itibariyle yerini alacak. Outdoor reklamlar ise Ekim ayında başlayacak.

BBH tarafından yaratılan reklamlar tüketicilerin, “ana cadde yerine internet pazarını kullanarak marka ürünleri daha uygun fiyata satın alabilecekleri” mesajına odaklanacak.

eBay, kendisini Nisan ayında “Outlet moda sitesi” olarak konumlandırdığından beri, Superdry, Karen Millen, Ted Baker ve Office gibi markalar, ürünlerinin site üzerinden satışını başlatmışlardı.

Site, bu yeni konumlandırmaya dikkat çekmek için hemen, 3 Mayıs -30 Haziran tarihleri arasında basın, outdooronline, mailing, sosyal medya ve halkla ilişkiler etkinliklerini içeren geniş boyutlu bir kampanya başlatmıştı. Kampanyada, “sevdiğiniz markalardan, sevdiğiniz giysiler” sloganı kullanılmıştı.

eBay’in yöneticisi, Angus McCarey; “Müşteriler her geçen gün daha çok seçenek ve değer aradıkları için, online moda pazarının çok büyük büyüme potansiyeli var. Moda yılda 2,3 milyon ziyaretçiye sahip e-Bay’in en başarılı olduğu kategorilerden biri. 1999 yılında kurulan site, ay başına 17 milyon tekil ziyaretçiye sahip” şeklinde konuştu. 

Sitenin, söz konusu yeni kampanyasının başlamasından önce, Eylül’de Zara ve 16 Eylül’de de H&M online mağazalarını faaliyete geçirecekler.

Hazır giyimin bir diğer küresel aktörü Gap da geçen hafta, online mağazasının Birleşik Krallık versiyonunu faaliyet geçirmişti.

İnternet Ölçüm Araştırma Grubu (IMRG) satış indeksine göre, Haziran ayında online giyim ve aksesuar satışı yüzde 64 oranında büyüme gösterdi.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.