MediaCat

EA Sports FC’nin yeni logosu tanıtıldı

Sonlanan FIFA serisinin ardından EA Sports FC’nin yeni logosunun kalbinde üçgen yer alıyor.

EA Sports FC’nin yeni logosu tanıtıldı

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ile anlaşmasını sona erdirmesinin ardından futbol video oyun serisinde FIFA adından vazgeçerek EA Sports FC adını kullanacağını duyuran EA Sports, oyunun yeni logo ve marka kimliğini duyurdu.

Uncommon tarafından yaratılan yeni logo ve marka kimliği, ilhamını oyunun vazgeçilmez şekillerinden biri olan üçgenden alıyor. Oyunda yıllardır oyuncu imleçlerinin gösterilmesi için kullanılan üçgen aynı zamanda paslaşma gibi oyun içi hamlelerinde de önemli yere sahip.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

EA SPORTS FIFA (@easportsfifa)’in paylaştığı bir gönderi

EA Sports FC’nin yeni logosunun tanıtımı için geçtiğimiz hafta boyunca futbol kulüpleri, futbolcular ve markalarla işbirliklerine imza attı.

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

David Beckham (@davidbeckham)’in paylaştığı bir gönderi

Tipografide esin kaynağını ise iki futbolcu, Brezilyalı kadın futbolcu Marta ve Hollandalı futbol efsanesi Johan Cruyff. İki özel yazı tipinin biri Marta’nın stilini ve yeteneğini çağrıştırırken diğeri ise Cruyff’un topla dönüşünü çağrıştırıyor.

Uncommon Tasarım Direktörü Haider Muhdi, “Logoda güzel oyunun her yerine yayılan temel bir simgeden yola çıktık. Kelimenin tam anlamıyla, kontrol edenlerin elinde olan güç sembolü. Başından beri oyunun DNA’sının bir parçası olan, ayırt edici bir şekil. Neredeyse 30 yıl boyunca göz önünde saklanan ters üçgen oyun kurucumuz oldu. EA Sports FC kimliğini doğrudan onun üzerinden oluşturduk ve onun etrafında üretken bir tasarım sistemi kurduk” diyor.

Yalnızca tarihin en ikonik oyunlardan birini değil, aynı zamanda dünyanın tartışmasız en büyük futbol kulübünü markalaştırmak için EA Sports ile çalışma görevinin karşı konulamaz olduğunu söyleyen Uncommon Kurucu Ortağı Nils Leonard, “Farkında olmasak da logo neredeyse 30 yıldır elimizin altındaydı. Kahramanlarımızın tepesinde. Paslarda, dünyaca ünlü efsanelerin ayaklarının arasında. FC’yi güzel oyunun temelini oluşturan üçgenin içinde keşfetmek heyecan vericiydi. Ayağıyla ya da başparmağıyla topa vuran herkes için bunun güzel oyunun hakkını verdiğini umuyoruz” yorumunda bulundu.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.