MediaCat

E-ticaretin lideri markafoni oldu

Yüzde 68 büyüme hızıyla Hindistan’dan sonra dünyanın en hızlı büyüyen ikinci e-ticaret sektörü olan Türk e-ticaret sektörünün son durumunu, Aralık 2011 comScore verileri ortaya koydu.

E-ticaretin lideri markafoni oldu

Yüzde 68 büyüme hızıyla Hindistan’dan sonra dünyanın en hızlı büyüyen ikinci e-ticaret sektörü olan Türk e-ticaret sektörünün son durumunu, Aralık 2011 comScore verileri ortaya koydu. comScore verilerine göre perakende kategorisinde markafoni grubu, toplamda en yüksek aylık ziyaret, tekil ziyaretçi ve sayfa görüntülenme sayısıyla Türk e-ticaretinin lideri olurken, markafoni grup bünyesindeki markafoni.com’un da özel alışveriş kulüpleri arasındaki lider konumu devam ediyor.

Aylık 17 milyon ziyaret, 340 milyonun üzerinde sayfa görüntülenme sayısı ve 6 milyon 600 bin toplam tekil ziyaretçisi ile markafoni rakiplerini açık ara farkla geride bıraktı. 5 milyona yakın üyesi olan markafoni, 32 bin metrekarelik lojistik merkezinde 50 bin paket gönderim kapasitesine ve ayda 550 bin ürün satışına sahip.

Türk internet dünyası yurtdışında “Digital Bosphorus” olarak adlandırılıyor ve hızlı büyümesiyle dikkat çekiyor. Bu hızla büyüyen, son derece dinamik internet dünyasında markafoni de önde gelen bir internet şirketi olarak yer alıyor. markafoni’nin infografiğine göre Türkiye’de şu an 35 milyon internet kullanıcısı var ve bu rakam Türkiye’yi Avrupa’daki en büyük beşinci, dünyadaki en büyük on üçüncü internet toplumu yapıyor.

Türkiye’de 9 milyon online alışveriş kullanıcısı varken, kredi kartı kullanıcılarının sayısı ise 51 milyon. Türkiye yüzde 64’lük kredi kartı penetrasyonuyla dünyadaki en büyük yedinci pazar konumunda.  Türk internet kullanıcısı aylık internette geçirdiği ortalama 32,4 saatle Avrupa ülkeleri içinde 3. sırada bulunuyor. Türkiye Facebook kullanımında dünyada altıncı, Friendfeed kullanımında dünyada birinci, Twitter kullanımında ise dünyada dokuzuncu.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.