MediaCat

E-posta satın alma kararını etkiliyor

Microsoft Corp., tarafından düzenlenen Microsoft® Dijital Reklam Çözümleri’nin araştırması, e-postanın tüketicilerin satın alma

E-posta satın alma kararını etkiliyor

Microsoft Corp., tarafından düzenlenen Microsoft® Dijital Reklam Çözümleri’nin araştırması, e-postanın tüketicilerin satın alma kararlarını etkilediğini ortaya koydu.

Microsoft adına MetrixLab tarafından yapılan çalışma reklamcılara, e-postanın etkili bir kilit nokta olarak markaları hedef müşteri kitlesiyle birleştirmesi açısından çok önemli fırsatlar sunduğunu gösteriyor. Çalışma, Brezilya, Çin, Fransa, İngiltere ve Amerika Birleşik Devletleri’ni içeren beş uluslararası pazarda yürütüldü. Bunlara ek olarak, Universal McCann tarafından yapılan bir araştırma, e-posta hizmetlerinin iletişimde en güvenilir yol olduğunu, televizyon, radyo ve açıkhava ve sinema reklamcılığı gibi daha geleneksel iletişim kanallarından çok daha iyi performans gösterdiğini vurguluyor.

Dünya çapında 260 milyondan fazla aktif hesaplı e-posta hizmeti olan Windows Live™ Mail ve MSN® Hotmail® içerisinde yapılan diyaloglar, müşterilerin bir satın alma kararı alırken e-posta aracılığıyla yapılan konuşmalar ve önerilerin en güçlü etki unsuru olduğunu gösterdi. Üçte ikilik bir kesim müzik alanındaki satın alma kararı vermeden önce, Windows Live Mail ya da MSN Hotmail üzerinden konuşuyor. Bu da söz konusu oranın 18-35 yaş aralığındakilerin yüzde altmış sekizine yükseldiği anlamına geliyor. Erkeklerin yüzde elli altısı, araba satın almadan önce e-posta aracılığıyla konuşuyor. Elektronik eşyada erkeklerin yüzde yetmiş üçü, kadınların da yüzde elli sekizi, satın alımlarından önce kendi aralarında görüş alışverişinde bulunuyor.

Cep telefonunda satın almadan önce e-posta aracılığıyla konuşanların oranı, erkeklerde yüzde altmış bir, kadınlardaysa yüzde elli dört.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.