MediaCat

Düşler Akademisi Avrupa’nın en iyi 10 sosyal projesinden biri

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteği, AYDER, Devlet Planlama Teşkilatı ve UNDP işbirliği ile hayata geçirilen ve engellilere yeni yaşam alanları yaratan Düşler Akademisi Düşler Akademisi 23 ülkeden 100’den fazla projenin başvurduğu, “This is European Social Innovation- a call for inspiring stories” platformuna katılmaya hak kazanan 10 proje arasına girme başarısı gösterdi. Euclid Network, Social Innovation Exchanges, Young Foundation ve Avrupa Komisyonu

Düşler Akademisi Avrupa’nın en iyi  10 sosyal projesinden biri

Türkiye Vodafone Vakfı’nın desteği, AYDER, Devlet Planlama Teşkilatı ve UNDP işbirliği ile hayata geçirilen ve engellilere yeni yaşam alanları yaratan Düşler Akademisi Düşler Akademisi 23 ülkeden 100’den fazla projenin başvurduğu, “This is European Social Innovation- a call for inspiring stories” platformuna katılmaya hak kazanan 10 proje arasına girme başarısı gösterdi. Euclid Network, Social Innovation Exchanges, Young Foundation ve Avrupa Komisyonu tarafından düzenlenen platforma Türkiye’den katılan ilk ve tek sosyal sorumluluk projesi olma özelliğini de taşıyor.

 “This is European Social Innovation”da seçilen projelerin tümü Avrupa’nın karşılaştığı konularda yer alan sosyal yönden dezavantajlı grupların hayata katılmasını teşvik edici, istihdam ve gelişim olanakları sağlayan bir sosyal kalkınma modeli olma özelliği taşıyor. Toplum ile yeni ve etkin bir bağ yaratma konusundaki etkileri de masaya yatırılan projelerin, alanında ilk kez yapılması göz önünde bulundurularak örnek oluşturması gerekiyor.

Konu ile ilgili açıklama yapan Türkiye Vodafone Vakfı Başkanı Hasan Süel şöyle konuştu: “Sosyal girişimcilik Avrupa için bile çok yeni bir kavram. Bu alanda taşlar yeni yeni yerine oturuyor. This is European Social Innovation platformu Avrupa’daki projeleri sosyal girişimcilik alanında dünyanın diğer projeleri ile aynı düzeyde tanıtılmasını sağlayan bir ağ kuruyor. Çok büyük bir önem verdiğimiz Düşler Akademisi projemiz sanat aracılığı ile engellilerin topluma katılmasını sağlaması, bu anlamda Türkiye’de ilk ve tek proje olması, engelli gençlerimize istihdam yaratması ile Avrupa’daki diğer projelere örnek olmuştur.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.