Dürüstlüğün sınırlarını zorlayan reklam

ABD'li perakende devi geçtiğimiz yılı unutturmak istiyor.

02.05.2013 - 11:14 | Haluk Kasarcı

Dürüstlüğün sınırlarını zorlayan reklam

2012’de müşterilerinin büyük bir bölümünü kaybeden JCPenny için, ABD’li perakende devinin yaratıcı ajanslık görevini devralan Y&R New York ekibi ilginç bir reklam hazırladı.

Dürüstlük konusunda aşırıya kaçıp kaçmadığı bilinmez, Y&R’ın hazırladığı reklam filmi JCPenny’deki sorunların aşikâr olduğunu itiraf ediyor. Her şeyden önce ‘özür dilemek’ arzusunda olan JCPenny’nin amacı ise müşterilerinin gönlünü yeniden kazanmak.

‘Geçtiğimiz dönemde birtakım değişikler yaşadığımızı biliyorsunuz. Bazılarını beğenirken, bazılarından hiç hoşlanmadınız. Ancak önemli olan hatalarımızdan ders çıkarmaktı. Bu süreçteyse sizi dinlemeyi, hayatınızı daha güzel yapabilmek için yapmamız gereken şeyleri öğrendik. JCPenny’e geri dönün. Sizi dinledik, şimdiyse yeniden görmek istiyoruz’ ifadelerine yer verilen yeni film beklenen etkiyi yaratabilir. Zira JCPenny’nin bu tutumunu takdir eden ve geri döneceğini belirten yorumlar yavaş yavaş artıyor. Bir YouTube kullanıcısının yorumu da buna işaret ediyor: ‘Hatanızı kabul ettiğiniz için teşekkürler. Ailem, arkadaşlarım ve ben yeniden JCPenny’den alışveriş yapacağız.’

Kaynak: AdWeek

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.