Durex, ‘Y Kuşağı’ndan yaratıcılık bekliyor

Reklamlarına tat katmak için, crowdsourcing yöntemine başvuran son marka Durex oldu...

01.09.2010 - 00:00 | MediaCat

Reklamlarına tat katmak için, crowdsourcing yöntemine başvuran son marka Durex oldu. Durex, bir sonraki reklamının halk tarafından yaratılması için bir yarışma başlattı. Marka, kendi ruhunu yansıtması ve güvenli seksin önemine dikkat çekmesi için, “Y Kuşağını” (1980 ile 1992 yılları arasında doğan ve televizyon ve internet gibi teknoloji unsurları ile şekillenen kuşak) www.durex.com üzerinden “Bir Sonraki Reklamı Sen Yarat” adını taşıyan yarışmaya davet ediyor.

Yarışmanın kazananı 2.000 poundluk bir ödülün sahibi olacak ve reklam MTV’de, tüm Avrupa’da  yayınlanacak. Son katılım tarihi 30 Kasım olan yarışmanın kazananı Aralık ayında duyurulacak. Markanın bu yeni hamlesinin, bağlı bulunduğu SSL International’ın, Reckitt Benckiser tarafından satın alınmasından sonra, yaratıcı çalışmaları için halen beraber çalıştığı McCann Erickson Manchester ile olan ilişkilerini yeniden gözden geçirmesine yol açması bekleniyor. Ancak, bu konu ile ilgili olarak şirket tarafından henüz yapılmış bir açıklama yok.
Bu arada, 1 Eylül itibariyle Birleşik Krallık’ta televizyonda yayınlanacak olan prezervatif reklamlarına ilişkin yeni kuralların yürürlüğe girmesi de pazar için dönüm noktası olarak görülüyor.

medyaloji.net

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.