Duraklatma butonunu kaldıran Instagram da sonsuz döngüye girdi

Videolar artık hiç durmayacak.

04.02.2015 - 14:35 | Ali Kuru

Instagram, reklamverenlere kapısını gelecek yıl açıyor.

Bugün yayınlanan bir güncelleme ile Instagram, tıpkı Vine gibi, videoları sürekli oynatmaya başladı. Durdurma butonunun kaldırıldığı uygulamada artık videolar sessiz bir şekilde otomatik olarak oynamaya başlayacak ve sürekli bir döngüye girerek tekrarlanacak. İlk olarak iOS cihazlar için yayınlanan güncellemede kendisini gösteren yeni özelliğin kısa sürede yayınlanacak bir güncelleme ile Android cihazlarda da hayata geçirilmesi bekleniyor.

Instagram videoları uzun süredir desteklese de kullanıcıların zihninde halen bir fotoğraf paylaşım aracı olarak algılanıyor. Bu durumu değiştirmek isteyen sosyal ağ, yeni özellikle birlikte platforma yüklenen videoların kullanıcıların gözlerinden kaçmamasını garantiye almayı amaçlıyor. Yine, görüntülenme oranlarını ciddi biçimde artırması beklenen yeni özellik, platformda video reklamlar yayınlayan reklamverenler açısından da büyük önem taşıyor.

Instagram sürekli döngü ile sunulan videoların kullanıcıların mobil veri kullanım kotalarını etkilemeyeceğini söylüyor.

Kaynak: Guardian ve Engadget

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.