Dünyanın en güçlü kadınları arasında Türkiye’den bir isim

Forbes 2016'nın en güçlü kadınlarını açıkladı.

08.06.2016 - 10:11 | Arzu Nilay Kocasu

Dünyanın En Güçlü 100 Kadını listesinde Türkiye'den bir isim

Forbes dergisi her yıl yayınladığı The World’s 100 Most Powerful Women (Dünyanın En Güçlü 100 Kadını) listesinin 2016 yılı sonuçlarını açıkladı.

Derginin iş dünyası, girişimcilik, yatırım, bilim ve filantropi gibi alanlarda söz sahibi en güçlü ve parlak kadınları onurlandırmak amacıyla 2004 yılından bu yana yayınladığı listede yer alan isimler milyar dolarlık markalara hayat vermiş, finans dünyasında sözü geçen ve uluslararası ebatta organizasyonlarla dünyanın dört bir yanına yardım eden sosyal sorumluluk bilinci gelişkin kadınlardan oluşuyor.

Almanya Başbakanı Angela Merkel; ABD Demokrat Parti Başkan Adayı Hillary Clinton; Amerika Merkez Bankası Başkanı Janet Yellen; Bill & Melinda Gates Vakfı’nun kurucularından, Bill Gates’in karısı Melinda Gates ve General Motors CEO’su Mary Barra’nın ilk beşte yer aldıkları listede Türkiye’den Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı 64’üncü sırada bulunuyor.

Mary Barra’nın “İş Dünyasının En Güçlü Kadını”, Melinda Gates’in “Filantropi Dünyasının En Güçlü Kadını”, Angela Merkel’in “Politika Dünyasının En Güçlü Kadını” ve Janet Yellen’ın “Finans Dünyasının En Güçlü Kadını” olarak belirlendiği listede Facebook COO’su Sheryl Sandberg “Teknoloji Dünyasının En Güçlü Kadını”, Condé Nast Artistik Direktörü Anna Wintour ise “Medya Dünyasının En Güçlü Kadını” seçildi.

The World’s 100 Most Powerful Women listesinin tamamına ve listede yer alan isimler hakkında detaylı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.