Dünyanın en ‘gay’ kazağı üretildi

Kazak, gönüllü eşcinsellerin saçlarından oluşuyor.

26.03.2015 - 15:04 | Arzu Nilay Kocasu

Dünyanın en 'gay' kazağı üretildi

CCGSD (Canadian Centre for Gender & Sexual Diversity), toplumsal cinsiyetin çeşitliliği ve toplum içinde rahat ifade edilebilmesi için faaliyetler yürüten Kanada menşeli bir merkez ve insanların “gay” kelimesini nesneleri nitelemek için, anlamının ötesine geçecek şekilde kullanmalarından rahatsız. Kelimenin gündelik dilde bu denli hoyratça harcanmasından duyduğu rahatsızlığı vurgulamak için ise Saatchi & Saatchi Toronto’nun da desteğiyle topluma, adına yakışacak şekilde “yüzde 100 gay” bir nesne sunmaya karar vermiş ve bir eşcinsel kazağı dikmiş.

Projeye katılmaya gönüllü olan eşcinsellerin saçlarından oluşan kazak bu özelliğiyle “gay” sıfatını hakeden tek nesne olarak kabul ediliyor projenin yaratıcıları için. #thegaysweater hashtag’iyle de desteklenen çalışmanın meseleyi yaratıcı ve beklenmedik bir biçimde masaya yatırdığına şüphe yok ancak uygulamanın pek çok ülkede yaşanan bu dil sorununa çözüm getirmek için yeterli motivasyonu sağlayıp sağlayamayacağını zaman gösterecek.

Künye:

Reklam Ajansı: Saatchi & Saatchi, Toronto
ECD: Brian Sheppard
Kreatif Grup Liderleri: Matt Antonello ve Joel Arbez
Art Direktörler: Joel Arbez ve Rachel Kennedy
Metin Yazarları: Matt Antonello ve Shauna Roe
Prodüksiyon Lideri: Michelle Orlando
Prodüktör: Rebecca Adams
Yönetmen: Reynard Li

Kaynak: reddit ve Ads of the World

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.