Dünyanın dördüncü tür çikolatası: Ruby

Çikolata dünyasındaki büyük keşfin, Ruby'nin hikâyesini Şef Martin Diez ve Magnum'dan dinledik.

29.11.2018 - 16:31 | Tuğba Özögretmen

Dünyanın dördüncü tür çikolatası: Ruby

Beyaz çikolata bundan 80 yıl önce, bitter ve sütlü çikolatanın yanında yerini alarak, bu leziz evrene dahil olmuştu. O günden bugüne çikolata dünyası, beyaz ve kahverengi arasında mekik dokudu. Geçtiğimiz yıl ise yeni bir keşfin duyurusu yapıldı. Dünyanın dördüncü tür pembe çikolatası Ruby!

Bu heyecan verici keşif, 13 yıllık bir Ar-Ge’nin armağanı. Ruby çikolatası; Fransa ve Belçika’da yer alan Barry Callebaut’un 28 AR-GE merkezi ve Jacobs University işbirliğinde gerçekleşen çalışmalar sonucunda keşfedildi. Ruby kakao çekirdeklerinden elde edilen ve herhangi bir renklendirici içermeyen Ruby çikolatasını Türkiye’ye getiren ilk marka ise Magnum oldu. Geçtiğimiz gün Magnum Store İstanbul’da lansmanı yapılan Ruby, çikolataseverlerle ilk karşılaşmasını da yaşamış oldu.

Biz de MediaCat olarak, gastronomi dünyasındaki en renkli keşiflerden biri olan Ruby’nin hikâyesini dinlemek üzere, keşif sürecinde yer alan şeflerden biri olan Barry Callebaut Çikolata Şefi Martin Diez ve Magnum Marka Müdürü Gizem Erbaş’la özel bir röportajda bir araya geldik.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.