Dünyaca ünlü şairler ‘ŞİİRİSTANBUL’da buluşuyor!

1. İstanbul Uluslararası Beyoğlu Şiir Festivali kapsamında 12 ülkeden dünya şiirinin önde gelen 14 şairi İstanbul’a geliyor. Bu şairlerden biri de dünyaca ünlü Adonis.

06.06.2006 - 00:00 | MediaCat

1. İstanbul Uluslararası Beyoğlu Şiir Festivali kapsamında 12 ülkeden dünya şiirinin önde gelen 14 şairi İstanbul’a geliyor. Bu şairlerden biri de dünyaca ünlü Adonis.

Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Derneği (TTBE) tarafından organize edilen, Beyoğlu Belediyesi, Dedeman Otelleri ve Şölen Çikolata gibi kurumlar tarafından desteklenen 1.İstanbul Uluslararası Beyoğlu Şiir Festivali 4 kıtadan 16 şairi İstanbul’da buluşturuyor.

14-18 Haziran tarihleri arasında Beyoğlu’ndaki çeşitli mekanlarda ücretsiz olarak dinleyiciyle buluşacak festival kapsamında başta Suriye’li dünyaca ünlü şair Adonis olmak üzere, Venezüella Ulusal Sanat Konseyi Başkanı Miguel Marqez, çağdaş Irak Şiiri’nin en güçlü temsilcilerinden olan Abdulhadi Sadoun, Beyoğlu’nda doğan şimdi ise Makedonya Bilimler Akademisi Başkanı Mateya Matevski gibi şairlerin katılacağı festivalde, İspanyol, Alman, Yunanistan, Suriye, Filistin, Mısır, Bulgaristan ve KKTC gibi ülkelerin önde gelen şairleri şiir tutkunlarıyla buluşacak.

Türk şiirinin önde gelen isimlerin yanı sıra 100’e yakını genç şairin de katılacağı 1.İstanbul Uluslararası Beyoğlu Şiir Festivali kapsamında Tarih ve Toplum Bilimleri Enstitüsü Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Sevda Ergin anısına “Genç Şair Başarı Ödülü” verilecek. Festival kapsamında ayrıca Beyoğlu doğumlu Mateya Matevski’nin doğduğu eve de plaket çakılacak ve ‘Şiir Kitapları Fuarı’ düzenlecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.