Dünyaca ünlü pazarlama guruları Marketing Forum’daydı

MediaCat tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Marketing Forum dünyaca ünlü pazarlama stratejistleri...

01.12.2010 - 00:00 | MediaCat

MediaCat tarafından bu yıl 8’incisi düzenlenen Marketing Forum dünyaca ünlü pazarlama stratejistleri Al Ries ve Laura Ries, How we decide adlı çok satan kitabın yazarı Jonah Lehrer ve Ogilvy&Mather Hindistan ve Güney Asya Başkanı ve Kreatif Direktörü Piyush Pandey ve M.A.R.K.A Ajans Başkanı Hulusi Derici’yi ağırladı. Ana sponsorluğunu Türk Hava Yolları’nın üstlendiği etkinlik, Marka ve Starcom MediaVest Group’un bronz sponsorluklarında ve Marin’s Turkey’in oturum sponsorluğunda gerçekleşti.

Four Seasons Bosphorus Hotel’de dünyaca ünlü pazarlama uzmanı konuşmacılar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla gerçekleşen etkinlikte dünyaca ünlü pazarlama ve yönetim stratejistleri Al Ries ve Laura Ries, “Yönetim Kurulunda Savaş: Yaratıcı Pazarlamacılar Rasyonel Yöneticilere Karşı” başlıklı bir sunum yaparak yönetim kurulu toplantı odalarında sık yaşanan tartışmaların nedenlerine ışık tuttu. Yöneticiler ile pazarlamacılar arasındaki görüş, anlayış ve kişilik farklılıklarına değinen baba-kız, beynin sağ ve sol taraflarının kullanılmasından gerçeklik ve algı arasındaki ayrıma, görsel ve sözel düşünme şekillerinden ürün ve marka kavramlarına kadar pek çok faktörün yönetim ve pazarlama kadroları üzerindeki etkisi hakkında bilgi verdi. Ayrıca pazarlama efsanesi Al Ries’in yönettiği özel oturumda Ülker Grup Başkanı Ali Ülker, Procter & Gamble EMEA Yönetim Kurulu Başkanı Saffet Karpat ve Coca-Cola Türkiye Başkanı Galya Molinas bir araya geldi.

Marketing Forum’da MediaCat Genel Yayın Yönetmeni Pelin Özkan “New York Uluslararası Reklam Ödüllerinde Kampanyalar” başlıklı bir konuşma yaptı. Özkan konuşmasında MediaCat ve Digital Age’ın New York Reklam Festivali’nin düzenleyicisi olan International Awards Group (IAG) ile kapsamlı bir işbirliği anlaşmasına değindi ve bu anlaşmayla MediaCat’in, bundan sonra IAG’nin Türkiye temsilciliğini üstlenmiş olduğunu belirtti. Pelin Özkan New York Uluslararası Reklam Ödülleri yarışmasına katılım koşullarıyla ilgili bilgiler de verdi.

Marketing Forum’un bir diğer konuşmacısı da How we decide ve Proust was a neuroscientist adlı kitapların yazarı Jonah Lehrer de konuşmacı olarak Marketing Forum’da yerini aldı. Lehrer “Zihnimiz nasıl karar verir?” ve “Daha etkin karar vermek için neler yapabiliriz?” sorularına ışık tuttuğu konuşmasında nörobilimlerdeki yeni keşiflerin, spordan medyaya liderler tarafından nasıl avantaja dönüştürüldüklerini ve karar alma işleyişinde nasıl kullanıldıklarını tüm ayrıntılarıyla Marketing Forum katılımcılarıyla paylaştı.

WPP’ye bağlı Ogilvy&Mather Hindistan ve Güney Asya Başkanı ve Kreatif Direktörü Piyush Pandey pazarlamada tüketiciyle bağ kurmak için evrensel insani değerlerin yanı sıra kültürel gerçeklere dayalı fikirlerin de dikkate alınması gerektiğinin altını çizeceği bir konuşma yaptı. Pandey konuşmasında “Pazarlama doğuya doğru hareket ediyor. Tarihi ve kültürüyle zengin olan Doğu pazarında geniş kitlelere ulaşmak isteyen global markalar, doğu kültürünü daha yakından tanıyarak çok büyük fark yaratabilirler. Kültürel gerçeklere dayalı fikirler pazarlamada güçlü iletişim yaratmak için zengin bir zemin sağlıyor. Global markalar bu zenginlikten yararlanmalılar” dedi.

M.A.R.K.A Ajans Başkanı Hulusi Derici’nin “Hulusi Derici İle Toplu Bir Günah Çıkarma Seansı” başlıklı ilginç sunumu katılımcılardan yoğun ilgi gördü.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.