Dünya tasarım devleri buluşuyor

İstanbul Tasarım Haftası (IDW), 16 – 20 Ekim 2008 tarihleri arasında dünyanın...

16.05.2008 - 15:57 | MediaCat

İstanbul Tasarım Haftası (IDW), 16 – 20 Ekim 2008 tarihleri arasında dünyanın en ünlü tasarımcılarını İstanbul’un tarih ve kültür kokan mekanlarında Türk tasarımcılarla buluşturacak. Dördüncü yılında Milano Tasarım Haftası’yla işbirliğine giden ve Avrasya’nın en yenilikçi etkinliği olarak tanımlanan IDW’nin bu seneki küratörü, uluslararası tasarım dünyasının en prestijli isimlerinden İtalyan mimar-tasarımcı Aldo Cibic.

İstanbul Tasarım Haftası’nın (IDW) kurucusu ve organizatörü Dream Design Factory ve Milano Tasarım Haftası’nın kurucusu ve organizatörü olan Design Partners işbirliği ile Design in Turkey tarafından gerçekleştirilecek olan etkinlik, dördüncü yılına giriyor. Avrasya bölgesinde tasarıma adanmış en yenilikçi etkinlik olarak kabul edilen İstanbul Tasarım Haftası, dördüncü yılında 5 ayrı mekana yayılarak, daha çok insana ulaşmayı da hedefliyor. Istanbul Design Week bu yıl, dünyanın önde gelen firma ve tasarımcılarını da ağırlayacak.

Eski Galata Köprüsü, Eski Şapka Fabrikası ve Kadir Has Üniversitesi başta olmak üzere Haliç Bölgesi’ndeki toplam 40.000 metrekarelik bir alana yayılacak olan IDW 2008’in yönetmenliğini, uluslararası tasarım dünyasının en prestijli isimlerden biri, İtalyan mimar-tasarımcı Aldo Cibic yapıyor. Tüm şehre yayılan sergiler, paneller, konferanslar ve yarışmalar aracılığıyla tasarımcıların ve ürünlerinin tanıtılacağı, tasarımda “Yeni Sınırlar”ın belirleneceği bu uluslararası platform, aynı zamanda yeni trendlerin ve tasarımın insan hayatındaki rolünün belirleneceği önemli bir pazarlama etkinliği olarak da göze çarpıyor.

Endüstriyel tasarımdan modaya, dekorasyondan takı tasarımına kadar pekçok konuda yaratıcılarla üreticileri, genç yeteneklerle profesyonelleri ve tasarım tutkunlarını buluşturan IDW 2008, uluslararası standartta tek Türk tasarım haftası olma özelliğini taşıyor. Çağlar boyunca doğu ve batı medeniyetlerini kucaklamış, tarihi ve coğrafi konumu nedeniyle kültür ve sanatın beşiği olmuş İstanbul, dünyanın en önemli tasarımcılarına bu yıl da ev sahipliği yaparak 2010 yılında Avrupa Kültür Başkenti olma yolunda önemli bir adım daha atmış olacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.