Dünya siyasetinin öncü isimleri Brüksel’de buluşuyor

EAPC'nin 22'nci konferansı 28-30 Mayıs'ta gerçekleşecek.

17.04.2017 - 15:38 | Haluk Kasarcı

Popülizm ve iletişim

Organizasyonunu Kapital Medya Londra’nın üstlendiği, 28-30 Mayıs tarihlerinde Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşecek, Avrupa Siyasi Danışmanlar Derneği’nin (EAPC) 22’nci buluşması için sayılı günler kaldı.

Dünyanın dört bir yanından siyasi kampanya yöneticileri ve siyasi iletişim uzmanlarını bir araya getirecek konferansın teması, son yıllarda dünya siyasi tarihine damga vuran ve birçok ülkede güncel siyaseti şekillendiren popülist hareketler olacak.

Detaylı bilgi için internet sitesine buradan ulaşabileceğiniz 22. EAPC Konferansı’nın birbirinden değerli konuşmacıları arasından öne çıkan dört isme birlikte bakalım.

George Papandreou

Yunanistan Eski Başbakanı ve Sosyalist Enternasyonal Başkanı

Dünya siyasetinin öncü isimleri Brüksel'de buluşuyorÜlkesinin yaşadığı finansal kriz sırasında başbakan olarak görevde olan George Papandreou Yunanistan’ın batışını engellediği gibi ülkenin modernleşmesinde rol oynayan bir dizi reformu da hayata geçirmiş bir siyasi lider. 2010 yılında Foreign Policy dergisi tarafından Top 100 Global Thinkers listesinde gösterilen Papandreou -İsmail Cem ile birlikte- Kardak Krizi’nin çözüme kavuşturulmasında, Türkiye’nin Avrupa Birliği adaylık sürecinin başlamasında ve Kıbrıs’ın 2004’te birliğe girmesinde kritik rol oynadı.

Papandreou halihazırda, dünyanın dört bir yanından 153 sosyal demokrat, sosyalist ve işçi partinin üyesi olduğu ve Birleşmiş Milletler tarafından danışman statüsü ile tanınan Sosyalist İnternasyonal’in başkanlığını yürütüyor.

Drew Westen

Westen Strategies Kurucusu

Dünya siyasetinin öncü isimleri Brüksel'de buluşuyorPsikolog ve Nöro Bilimci Drew Westen akademik yaşantısına Emory Üniversitesi Psikoloji ve Psikiyatri bölümlerinde verdiği derslerle devam ediyor. Aynı zamanda danışmanlık firması Westen Strategies’in kurucusu olan Westen’ın, aralarında tüm dünyada siyasi kampanya ve seçim stratejistlerini etkileyen The Political Brain: The Role of Emotion in Deciding the Fate of the Nation’ın da bulunduğu üç kitabı ve 200’den fazla makalesi bulunuyor.

Westen, fikirlerini periyodik olarak New York Times ve Sunday Review’da yayımlanan köşe yazılarıyla paylaşıyor.

Howard Dean

Democracy For America Kurucusu

Dünya siyasetinin öncü isimleri Brüksel'de buluşuyorAltı kez üst üste Vermont Valisi olarak görev alan ve 2004 yılında ABD başkan adayı olarak yarışan Howard Dean aynı zamanda, 1 milyonun üzerinde üyesi bulunan ve değişim yaratabilmek adına yerel, eyalet ve ulusal kabinelere progresif adayların seçilmesi için çalışan Democracy For America’nın kurucusu.

Dean halihazırda yönetim kurulunda görev aldığı National Democratic Institute’taki görevleri neticesinde -Ukrayna, Moldova ve Balkanlar başta olmak üzere- Güney Doğu Avrupa ve Irak-İran siyaseti konusunda da en tecrübeli isimlerden biri.

Tony Fabrizio

Fabrizio, Lee & Associates Kurucu Ortağı

Dünya siyasetinin öncü isimleri Brüksel'de buluşuyorKamuoyu yoklamaları ve siyaset konusunda ABD’nin en popüler figürlerinden biri olan Tony Fabrizio aynı zamanda ülkenin önde gelen Cumhuriyetçi Parti kamuoyu araştırmacı ve stratejistlerinden biri.

Kariyeri boyunca dört farklı başkanlık seçiminde lider araştırmacı olarak çalışan Fabrizio’nun bu alandaki son görevi tüm dünyada şaşkınlıkla karşılanan Donald Trump’ın 2016’daki zaferiydi. Fabrizio 24’ün üzerinde senatör, 50 kongre üyesi ve sayısız valinin seçilmesini sağlamış bir otorite.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.