Dünya için harekete geçme zamanı

P&G’den Global Citizen ve National Geographic işbirliğinde yeni bir belgesel serisi.

11.09.2019 - 17:26 | Gönül Hadımlı

Dünya için harekete geçme zamanı

Su krizleri, kız çocuklarına eğitim, yoksulluk… Mavi gezegen çok ciddi krizlerle karşı karşıya. Dünya Doğal Kaynaklar Enstitüsü’nün (WRI) belirttiğine göre, dünya nüfusunun en az dörtte biri aşırı derecede susuzluk çekiyor ve Türkiye en riskli ülkeler sıralamasında 32’nci sırada, “yüksek derecede su sıkıntısı çekenler” arasında yer alıyor. Yalnızca su meselesinde değil, gezegenimiz, insanlığın doğal kaynakları tahrip etmesine bağlı olarak pek çok ciddi krizle boğuşuyor.

Tüm bu sorunlara tepkisiz kalmamak gerektiğini ve bireylerin yaşadıkları dünyaya karşı sorumlulukları olduğunu düşünen P&G, kâr amacı gütmeyen organizasyon Global Citizen ve National Geographic işbirliğinde yeni bir belgesel serisine imza attı.

Türkiye’de ilk bölümü geçtiğimiz Pazar günü National Geographic ekranlarında seyirciyle buluşan Activate: The Global Citizen Movement (Etkinleştir: Küresel Vatandaşlık Hareketi) isimli belgesel serisi Hugh Jackman, Pharrell Williams, Usher gibi isimler aracılığıyla tüm dünya vatandaşlarına sesleniyor. Altı bölümlük seri her hafta Pazar günü saat 20.00’da National Geographic ekranlarında gezegenin başka bir krizini gündeme getirmeye devam edecek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.