MediaCat

Dünya GSM Birliği’nden Turkcell’e ödül

Dünya GSM Birliği tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Global People Initiative Award’’ yarışması

Dünya GSM Birliği’nden Turkcell’e ödül

Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen “Global People Initiative Award’’ yarışmasında, Turkcell’in insan kaynakları uygulamalarından “İşte Buna Ödül Verilir!” ödülün sahibi oldu.

Turkcell, ticari ve stratejik konularda dünya GSM sektörünü temsil eden, 215 ülkeden 700 GSM operatörünün üye olduğu Dünya GSM Birliği (GSMA) tarafından düzenlenen “Global People Initiative” yarışmasında insan kaynakları uygulamalarıyla “İnsan Kaynağı ve Yetenek Uygulamalarıyla İnovasyonu Sağlama” dalında büyük ödüle lâyık görüldü.

Bu yıl Dünya GSM Birliği’nin ilk kez düzenlediği “Global People Initiative Award” yarışması, GSM sektöründe insan kaynaklarının önemine vurgu yaparak, sektörün “dünyanın en yetenekli çalışanlarının seçimi” olmasına katkıda bulunmayı amaçlıyor. Yarışmanın “İnsan Kaynağı ve Yetenek Uygulamalarıyla İnovasyonu Sağlama” kategorisinde birincilik ödülüne layık görülen uygulamaysa Turkcell çalışanlarının fark yaratan fikir, çalışma ve davranışlarının ödüllendirildiği “İşte Buna Ödül Verilir!” platformu.

Barcelona’da ödülü alan Turkcell İş Destekten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Selen Kocabaş “Turkcell’de çalışanlarımız ve ekosistemimiz için çok yönlü bir yaşam sunuyoruz. Şirket içinde inovasyonun gelişmesini sağlayacak bir ortam yaratıyoruz. Turkcell Grubun 5 temel değerinden biri ‘fark yaratmak’ bu bağlamda yaratıcılığı teşvik ediyor, teknoloji alanında inovasyon başta olmak üzere her alanda inovatif yaklaşımı olmazsa olmazımız olarak benimsiyoruz. Çalışanlarımızın inovasyon yönünü geliştirdiğimizin, yaratıcılık ve katkılarını teşvik ettiğimizin bir kanıtı olan bu ödülü uluslararası önem taşıyan böyle bir platformda almaktan dolayı çok mutluyuz.”

Turkcell çalışanlarının öneri ve fark yaratan davranışlarının takdir edilmesine dayalı olan “İşte Buna Ödül Verilir!”de 2 şekilde ödül veriliyor: “Çok İyi Bir Fikrim Var’”isimli öneri platformunda, iletilen önerilerin gerçekleştirilmesi durumunda hem öneriyi veren hem de gerçekleştiren Turkcell çalışanı ödüllendiriliyor. Bunun dışında her çalışan, çalışma arkadaşlarını, rol ve sorumluluğunda olmayan ve fark yaratan bir davranışından dolayı ödüle aday gösterebiliyor. Uygulama sayesinde geçtiğimiz 4,5 yılda 336 Turkcell çalışanı ödüllendirildi, ölçümlenmeyecek düzeyde müşteri memnuniyeti ve şirkete 82,5 Milyon USD katkı sağlandı.
Dünya GSM Birliği, dünyanın yaklaşık 217 ülkesindeki, 2 milyardan fazla abonesi bulunan 700’den fazla GSM operatörünü temsil ediyor.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.