Dünya Ekonomik Forumu’nda haber rekoru

Dünya Ekonomik Forumu ‘Davos’u aratmadı.

07.06.2012 - 00:00 | MediaCat

Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) her yıl Ocak ayında İsviçre’nin Davos kasabasında gerçekleştirilen yıllık zirvesinden sonraki en geniş çaplı organizasyon olan, “Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Dünya Ekonomik Forumu”nun İstanbul’daki toplantısı medyada 1.138 habere konu oldu.

Medya takip ajansı Interpress’in yaptığı araştırmaya göre, 2009’da Dünya Ekonomik Forumu’nda ekstra söz hakkı alamayınca ‘One minute’  diyerek, İsrail Cumhurbaşkanı Şimon Peres’e cevap veren, sonrasında bir daha Davos’a gelmeyeceğini söyleyerek toplantıyı terk eden Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu hareketi medyadaki haberlerde geniş yankı bulmuştu.

Aradan geçen üç yılın ardından Başbakan Erdoğan’ın yeniden katıldığı İstanbul’daki Dünya Ekonomik Forumu’nun, medyada büyük bir dikkat ve ilgiyle takip edildiği ortaya çıktı.  Interpress’in, 4-6 Haziran 2012 tarihleri arasında yapılan toplantının medya yansımalarını mercek altına aldığı araştırmaya göre, dünya ekonomisi ve siyasetinin kalbinin attığı Forum, yazılı ve görsel medyada toplam 1.138 habere konu oldu.

Üç gün süren “Ortadoğu, Kuzey Afrika ve Avrasya Dünya Ekonomik Forumu” iki bine yakın ulusal, bölgesel ve yerel gazete ve dergide toplam 211 haberle okuyuculara aktarılırken, 60’a yakın ulusal ve yerel televizyon kanalında gün boyunca yayınlanan haber kuşaklarında ise toplam 927 kez haber oldu.

 

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.