DRAFTFCB TÜRKİYE’DE

Interpublic Group (IPG) reklam ajanslarından Foote Cone & Belding, Chicago’nun dünyaca ünlü ve başarılı doğrudan pazarlama ajanslarından Draft ile birleşmesini tamamladı.

16.10.2006 - 00:00 | MediaCat

Interpublic Group (IPG) reklam ajanslarından Foote Cone & Belding, Chicago’nun dünyaca ünlü ve başarılı doğrudan pazarlama ajanslarından Draft ile birleşmesini tamamladı. Birleşme sonucunda yılda 1.1 milyar dolar iş hacmi olan yeni kuruluş DRAFTFCB adını aldı.
Ünlü reklamcılar Howard Draft’ın yönetim kurulu başkanlığına, Laurence Boschetto’nun da ajans başkanlığına getirildiği DRAFTFCB kendini “yeni nesil ajans” , “geleneksel düşünce çizgilerinin tamamen dışında bir tam-pazarlama-iletişimi ajansı” olarak konumlandırıyor. Böylece ajans tüketici davranışlarını en yaratıcı yollarla yönlendirecek fikirler üretmeyi amaçlıyor.
Tüketiciye doğru zamanda ve en etkili yolla ulaşmak için elindeki malzemeleri “total verimlilik”le uygulamayı planlıyor. DRAFTFCB, “Creative Rumble” adını verdiği teknikle insan doğasının içinİ araştırıyor. DRAFTFCB tüketici davranışlarını harekete geçirmek için klasik reklamcılıktan farklı olarak “güvenilirlik” ve “yaratıcılık” üzerine yoğunlaşan bir strateji izleyecek. Yeni nesil reklamcılık, müşterileri ile el ele çalışarak müşteri ihtiyaçları ile fırsatları birarada değerlendirebilen bir yaklaşım olarak tanımlanıyor. Bu davranış-temelli yaklaşım, pazar gerçeklerini belirlemek, stratejiyi ön plana çıkarmak, doğru zamanda tüketici davranışlarını etkilemek, sürekli olarak yeni fikirlerle müşterilerin işlerinin büyümesine katkıda bulunmak olarak özetlenebilir.
DRAFTFCB nihai amaç olarak müşterilere “fikirlerin getirisi”ni –Return on Ideas- sağlamayı benimsiyor. 1999 Yılından beri Türkiye ofisiyle faaliyette bulunan Foote Cone & Belding Ocak 2007’den itibaren DRAFTFCB adıyla faaliyetine devam edecek. Ajans Coca Cola, Beiersdorf Nivea, Kraft, SC Johnson gibi markalara hizmet veriyor.
DRAFTFCB Amerika’nın gelmiş geçmiş en büyük konkuru olan 800 milyon dolar bütçeli WalMart konkurunda da 30 ajans arasından finale kaldı.
DRAFTFCB Türkiye’de CEO (ajans başkanı) olarak Elif Önay, EVP (yürütmeden sorumlu başkan yardımcısı) olarak Vedat Sertoğlu,
CFO (mali grup başkanı) olarak Yeşim Karaaslan görev yapıyorlar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.