Dr. Zehra Güngör 2014 için IPRA’ya başkan seçildi

Güngör'ün başkanlığı 2014 Ocak ayı itibariyle resmen başlamış olacak.

06.11.2012 - 17:01 | MediaCat

Halkla İlişkiler Danışmanları Derneği ve Uluslararası Halkla İlişkiler Derneği IPRA Yönetim Kurulu, Propeller Club ve Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) kurucu üyesi Zehra Güngör, 2014 yılında IPRA’ya başkanlık edecek.

Güngör, 10 yıldır IPRA’nın üyesi; 8 yıldır da yönetim kurulunda hizmet veriyordu. Başkanlığı ise 2014 Ocak ayı itibariyle resmen başlamış olacak.

Gazetecilikten iletişim danışmanlığına

Zehra Güngör İstanbul Üniversitesi’nde İngiliz Dili Edebiyatı’ndan mezun olduktan sonra Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler bölümünde “Halkla İlişkiler’de Toplam Kalite Yönetimi” konulu yüksek lisansını yaptı. Aynı üniversitede  “Diplomaside İletişim Yönetiminin Uygulanması” konulu doktora tezini tamamlayarak doktor unvanını aldı.

Gazeteciliğe 1982’de Cumhuriyet Gazetesi’nde stajyer olarak başladı. Günaydın (muhabir), İstanbul Yeni Asır (editör), Ekonomik Bülten (haber müdürü), Milliyet (ekonomi köşe yazarı) gazetelerinde çalıştı. Başbakanlık Basın Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün bursunu kazanarak 1987’de New York’ta bir yıl süreyle gazetecilik stajı yaptı.

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti’nin 1996’da en iyi röportaj ödülünü, 1998’de en iyi seri röportaj ödülünü, 1999’da röportaj dalında yılın gazetecisi ödülünü alan Güngör 1999’da kendi halkla ilişkiler şirketi Stage İletişim Danışmanlığı’nı kurdu.