Dr. Füsun Sayek Arsuz’da anılacak

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Füsun Sayek gönül verdiği Arsuz’da anılacak. Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri 11-18 Ağustos tarihlerinde İskenderun’un Arsuz yöresinde düzenlenecek.

26.07.2007 - 11:47 | MediaCat

Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Füsun Sayek gönül verdiği Arsuz’da anılacak. Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri 11-18 Ağustos tarihlerinde İskenderun’un Arsuz yöresinde düzenlenecek.

Geçtiğimiz yıl hayatını kaybeden Türk Tabipleri Birliği Başkanı Dr. Füsun Sayek’i anmak amacıyla İskenderun’un Arsuz yöresinde her yıl düzenlenmesi planlanan Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri’nin ilki, 11-18 Ağustos’ta gerçekleştirilecek.

Dr. Füsun Sayek’in eşi Hacettepe Üniversitesi Genel Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi
Prof. Dr. İskender Sayek’in öncülüğünde ve Türk Tabipleri Birliği’nin desteği ile her sene ayrı bir tema altında düzenlenmesi planlanan etkinliğin bu seneki sağlık teması “meme kanseri” olarak belirlendi.

Ülkemizde kültür mozaiğini koruyan ve yaşatan ender yerleşim merkezlerinden Arsuz’da düzenlenecek Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri boyunca, Türk Tabipleri Birliği, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi ve konuyla ilgili diğer Sivil Toplum Kuruluşları’nın da desteğiyle, meme kanseri bilinçlendirme söyleşileri, ücretsiz mamografi taramaları ve meme kanseri konusunda pratisyen hekimlere eğitim gibi pek çok aktivite gerçekleştirilecek.

Avon, Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri kapsamında İskenderun’da 500 kadına ücretsiz mamografi taraması gerçekleştirecek ; meme kanseri konusunda bilinçlendirme söyleşileri düzenleyecek.

Türk kadınlarını meme kanseri konusunda bilinçlendirmek amacı ile hayata geçirilen en önemli sosyal sorumluluk çalışmalarından biri olan “Avon’la Sağlığa Yolculuk Projesi” kapsamındaki halka açık bilgilendirme söyleşileri, Avon’la Sağlığa Yolculuk Gönüllü Elçileri ve uzman doktorların katılımıyla 12 ve 13 Ağustos günleri saat 17:30’da İskenderun/Arsuz’da gerçekleşecek.

“Meme Kanserinde Erken Teşhisin Önemi” konulu Söyleşilerde, Avon’la Sağlığa Yolculuk Gönüllü Elçileri’nden televizyon programcısı Ahu Özyurt ve Özlem Gürses ile Hacettepe Tıp Fakültesi Onkoloji Hastanesi’nden Prof. Dr. Tezer Kutluk ve Prof. Dr. Şuayib Yalçın konuyla ilgili görüş ve önerilerini aktaracaklar.

Füsun Sayek Sağlık ve Kültür Etkinlikleri kapsamında, sağlık etkinliklerinin yanısıra Çukurova Üniversitesi ve Hatay- Mustafa Kemal Üniversitesi gibi Bölge Üniversitelerinin de katkılarıyla sergiler, konserler, şiir dinletileri, temalı film gösterimleri ve yöre çocukları için çeşitli sanat atölyeleri de yer alacak.

Dr. Füsun Sayek adına kurulacak bir eğitim destek vakfı kurulması için başlangıç olacak bu etkinlik Arsuz-İskenderun’da İskender Sayek Evi’nde gerçekleştirilecektir.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.