MediaCat

Dove’dan vücut tipinize göre ambalaj tasarımı

Dove, Gerçek Güzellik kampanyasına farklı beden tiplerini simgeleyen yeni şişeleriyle devam ediyor.

Dove’dan vücut tipinize göre ambalaj tasarımı

10 yıldan uzun bir süredir Real Beauty kampanyasıyla çeşitliliği savunan ve kadın stereotiplerine meydan okuyan Dove, son dönemde yayınladığı kampanyalarla bu misyonunu genişletme kararı almış gözüküyor. Geçtiğimiz haftalarda Real Moms kampanyasıyla “iyi anne” olmayı yeniden tanımlayan marka, İngiltere’de hayata geçirdiği yeni kampanyası Real Bottles ile uzun süredir devam eden misyonunu ürün paketleriyle sürdürüyor.

Ogilvy Mather Londra imzası taşıyan Real Beauty Bottles kampanyası kapsamında vücut şampuanları için farklı beden tiplerine göre farklı ambalajlar tasarlayan Dove, kadınların kendilerine duydukları özsaygılarını desteklemeyi amaçlıyor. Markanın hedefiyse, her biri ayrı ebat ve kıvrımlarda hazırlanan ürünlerinin, her kadının eşsiz bir görünüme sahip olduğu mesajını ulaştırması.

Bununla birlikte, her ne kadar Dove Global Beauty and Confidence Report her iki kadından birinin önceden tanımlanmış bir dış görünüşe sahip olması yönünde sosyal medya baskısına maruz kaldığını söylese de, kampanyanın anlamsız ve gerçek bedenleri tasvir etmekten uzak olduğunu düşünen bir kitle de var.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.