Doritos’un yeni kampanyası Doritos Akademi’nin rektörü Huysuz Virgin

Doritos, Türkiye’de piyasaya sürülen yeni ürünü Fritos’un lansmanını sosyal medyayı yoğunlukla kullanarak yarattığı Doritos Akademi ile yapıyor.

07.10.2011 - 00:00 | MediaCat

Doritos, Türkiye’de piyasaya sürülen yeni ürünü Fritos’un lansmanını sosyal medyayı yoğunlukla kullanarak yarattığı Doritos Akademi ile yapıyor. Yeni bir gençlik platformu özelliği taşıyan Doritos Akademi, sosyal medyada gençlere bildiğini okutuyor. Doritos Akademi’nin rektörlüğünü akla gelebilecek en iddialı isimlerden Huysuz Virjin yaparken, sıra dışı hocalarını ise akademi için kılıktan kılığa giren Mahir İpek, Selen Uçer ve Serkan Keskin canlandırıyor.

Gerçek bir akademi deneyiminden feyz alınarak hazırlanan Doritos Akademi, çeşitli kampanya ve eğlence unsurlarıyla renklendirilmiş bir gençlik eğlence platformu. Proje, www.doritosakademi.com internet sitesinin yanı sıra Facebook www.facebook.com/DoritosTurkiye ve Twitter http://twitter.com/DoritosAkademi üzerinden yürütülüyor. Doritos Akademi, dersleri mikro site ve popüler video paylaşım sitelerinden yayınlıyor. Aynı zamanda tüm hocalar kendilerine özel Twitter hesaplarından akademi takipçileriyle sürekli olarak iletişim halinde bulunuyor.

Akademik takvim paralelinde geniş çaplı ve uzun soluklu bir proje olarak kurgulanan Doritos Akademi ilk olarak Facebook sayfasında açılan “Rektör Kim?” uygulamasıyla başladı. Akademi, “Hayata baharat katan okul” mottosuyla eğitim-öğretim dönemi boyunca yine Facebook, Twitter, Foursquare gibi çeşitli sosyal paylaşım platformları üzerinden yürütülecek kampanya ve yarışmalara devam edecek.

Marka: Doritos
Ürün: Fritos
Reklam ajansı: Medina Turgul DDB
Dijital ajans: Tribal DDB İstanbul
Medya Ajansı: OMD
Halkla İlişkiler Ajansı: Zarakol

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.