Dolce&Gabbana’dan postmodern pazarlama örneği

Markadan ters köşe bir boykot çağrısı.

16.06.2017 - 15:43 | Alev Kaynak

Dolce&Gabbana'dan postmodern pazarlama örneği

Hatırlayacağınız üzere, Donald Trump, mayıs ayının son günlerinde G7 zirvesi için Sicilya’daydı. Sevgili eşi First Lady Melania Trump da ziyaretinde kendisini yalnız bırakmamış ve orada geçirdiği günler boyunca giyim tercihlerini Sicilya’nın alta moda markası Dolce&Gabbana’dan yana kullanmıştı. Markanın yaratıcılarından Stefano Gabbana’nın da aylardır First Lady’nin tercih ettiği tüm D&G parçalarını, Instagram sayfasından sık sık paylaştığını biliyoruz.

 Dolce&Gabbana'dan postmodern pazarlama örneği
Takip eden günlerde Dolce&Gabbana, özellikle son iki yıldır kadınlara, eşcinsellere, medya organlarına, demokratik temayüllere, göçmenlere ve müslümanlara yönelik çıkışlarıyla oldukça tepki toplayan Trump ailesinin fertlerinden birini giydirdiği için birçok eleştirinin hedefi olmuştu. Markanın bu eleştirilere yanıtı ise, onlara hak vermek yönünde oldu. Ama bunu kendince; işin içine biraz terzilik, biraz tasarım, biraz da stil katarak yaptı.

Dolce&Gabbana geçtiğimiz günlerde #Boycott t-shirtlerini satışa sunarak, tüm Dolce&Gabbana severleri Dolce&Gabbana’yı kıyasıya boykot etmeye çağırdı.

The #BoycottDolceGabbana t-shirt is now on our online store. Link in Bio. #DGWomen

Dolce & Gabbana (@dolcegabbana)'in paylaştığı bir gönderi ()

Markanın bu hamlesini postmodern pazarlamanın dahiyane bir örneği olarak mı okumalı yoksa tüketici taleplerine duyarsızlık olarak mı nitelendirmeli, biz emin olamadık. Yorum sizin!

Kaynak: FOX News

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.