Doğuş Yayın Grubu CEO’su Cem Aydın: Hata yaptık

Cem Aydın’dan özeleştiri yapan bir açıklama geldi.

04.06.2013 - 13:39 | Ali Kuru

Doğuş Yayın Grubu CEO'su Cem Aydın: Hata yaptık

Gezi Parkı protestolarına karşı gerekli duyarlılığı göstermemekle suçlanan ulusal kanallar içerisinde en büyük tepkiyi Doğuş Yayın Grubu bünyesinde yayın yapan NTV çekmişti. Kanal, Maslak’taki Doğuş Media Center önünde toplanan büyük bir kalabalık tarafından protesto edilmişti.

Doğuş Yayın Grubu CEO’su Cem Aydın’dan özeleştiri yapan bir açıklama geldi. Gruba yönelik eleştirileri değerlendiren Aydın, şunları söyledi;

“Yaşanan son gelişmelerin tüm medyayı olduğu gibi NTV çalışanlarını üzdüğünün de farkındayım. Eleştiriler büyük oranda haklıdır. Bunu herhangi bir nedenle değil vicdanımla söylüyorum. Mesleki sorumluluğumuz açısından bize düşen, olanı olduğu gibi vermektir. Dengesizlikler içinde denge arayışı tüm medyayı olduğu gibi bizi de etkiledi. İzleyicilerimiz ihanete uğramış gibi hissetti, bu konuda onları haksız bulmak mümkün değil.

İnsanlar haber almak istediklerinde bunu bizden almalıdır çünkü aksi takdirde büyük bir bilgi kirliliği yaşandığını görüyoruz. NTV toplumun bütün kesimlerinin hassasiyetini ve evrensel habercilik ilkelerini gözeterek haber kanalları arasındaki öncülüğünü sürdürecektir. Bu izleyicimizle olan güven ilişkimizi tazelemek için bize bir fırsattır. Her zamanki gibi işimizi en iyi şekilde yapacağız.”

Kaynak: Medya Faresi

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.