MediaCat

Doğuş Otomotiv treyler üretecek

Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Acar, Avrupa’nın en büyük 2 treyler üreticisinden biri olan Krone’nin, üretim için Türkiye’yi tercih ettiğini söyledi.

Doğuş Otomotiv treyler üretecek

Doğuş Otomotiv, Türkiye’de treyler üretimine başlayacak. Doğuş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Aclan Acar, dönemsel basın bilgilendirme toplantısında yaptığı konuşmada, 2006 yılının Doğuş Otomotiv açısından bir dönüm noktası olduğunu, artık DOAŞ’ın yurtiçinde ve dışında yeni projelerle daha proaktif bir yapı içinde olmaya başladığını söyledi.

Bu yeni projelerden ilkinin, Doğuş Otomotiv’e üretici kimliğini kazandıracak Krone yatırımı olduğunu belirten Acar, 2003 yılından bu yana Avrupa’nın en büyük 2 treyler üreticisinden biri olan Krone’nin, üretim için Türkiye’yi tercih ettiğini söyledi.

Krone ile ilk etapta yılda 5 bin adet treyler üretimi yapılacak fabrika için 30 milyon Euro’luk yatırım yapılacağını bildiren Acar, üretim için birinci fizibilite çalışmalarının tamamlandığını, 2007 yılında üretime geçmeyi planladıklarını söyledi.

Üretimlerinin ihracat ağırlıklı olacağını, Türkiye’de ise 1.000 adetlik satış düşündüklerini belirten Acar, bu yatırım kararının Doğuş Otomotiv’in diğer üretim hedeflerinin önünü açacağını düşündüğünü dile getirdi.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.