Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde online oylama başladı

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından bu sene 3.’sü verilecek...

19.10.2010 - 00:00 | MediaCat

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından bu sene 3.’sü verilecek Doğrudan Pazarlama Ödülleri’nde online oylama başladı.

11 Kasım 2010 tarihinde başvuru yapan 231 proje arasından sektörün en iyilerinin ilan edilip, ödüllendirileceği Doğrudan Pazarlama ödülleri için online oylamalar, 11 Ekim 2010 Pazartesi günü başladı. 21 Ekim 2010 Perşembe gününe kadar devam edecek oylama da projeler; yaratıcılık, strateji, uygulama becerileri ile sonuç kriterlerine göre, ön eleme ve final oylama olmak üzere iki aşamada değerlendiriliyor. Ön eleme tamamen web üzerinden yapılıyor. Final oylama da ise yarışma jürisi bir araya gelerek, kısa listeye kalan projeleri keypadlerle oylayacak. Her iki aşamada da çalışmalar 1 ile 5 arasında puan vererek değerlendirilirken, ilk aşama da 5 puan alanlar, ikinci değerlendirmeye kalacaklar.

Ön eleme niteliği taşıyan online oylama; DPİD üyesi 5, Reklamverenler Derneği üyesi 2, Reklamcılar Derneği’nden 2, Reklam Yaratıcıları Derneği’nden 2, IDA’dan 1, IAB’den 1, MMA’den 1, Fakültelerden 3 öğretim görevlisi ve medya kuruluşlarından 3 kişi olmak üzere toplam 20 kişiden oluşan bir jüri tarafından yapılıyor.

Önemli isimlerden oluşan jüri üyeleri kendileriyle doğrudan bağlantılı olmayan ve içerisinde yer almadıkları çalışmalara puan vererek, değerlendirmelerini gerçekleştiriyorlar. Ön elemeler, Meslek Komiteleri, Yarışma Jürisi ve DPİD üyeleri olmak üzere 3 farklı grup tarafından yapılırken, oranları ise Meslek Komiteleri için yüzde 50, Yarışma Jürisi için, yüzde 30, DPİD Üyeleri içinse yüzde 20’dir. Ön eleme sonucunda her kategoride en yüksek puanı alan 5 proje final oylamalara kalmaya hak kazanacak.

Doğrudan Pazarlama İletişimcileri Derneği tarafından  (DPİD), Satış noktaları ve Sahada Pazarlama, Veri Tabanına Dayalı Pazarlama, İnteraktif Pazarlama, Etkinlik Pazarlaması ve Promosyonel Pazarlama kategorilerinde değerlendirilip, ödüle layık görülen projeler, 11 Kasım tarihinde yapılacak olan Doğrudan Pazarlama Ödül Töreninde açıklanacak.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.