“Bizim için ferahlık, havalimanı için büyüme”

Doğru Zamanda Doğru Yerde için Lobby PR Ajans Başkanı Özge Uzun'la, yeni hizmete açılan Sabiha Gökçen Havalimanı İç Hatlar Terminali Ek Binası'ndayız.

04.09.2018 - 10:31 | MediaCat

"Bizim için ferahlık, havalimanı için büyüme"

Doğru Zamanda Doğru Yerde’nin bu ayki konuğu, açıldığı tarihten bu yana Sabiha Gökçen Havalimanı’nın iletişim danışmanlığını yürüten Lobby PR Ajans Başkanı Özge Uzun. Havalimanını, ağırladığı tüm misafirlerden iyi tanıdığına ikna olduğumuz Uzun’la ek terminal binasında Sabiha Gökçen Havalimanı’nı ve seyahat alışkanlıklarını konuştuk.

Çekim-kurgu: Fatih Yürür

Sabiha Gökçen Havalimanı’nı ne sıklıkta kullanırsınız Özge Hanım?

Burayı hem iş hem de özel seyahatlerim için sıkça kullanıyorum. Açıldığından bu yana, yani 10 yıldır Sabiha Gökçen Havalimanı’nın iletişim danışmanlığını da Lobby PR olarak biz yürüttüğümüz için burayı gayet iyi tanıdığımı söyleyebiliriz.

Seyahat alışkanlıklarınıza dair neler söylersiniz? Favori rotalarınız, tatil beldeleriniz var mı?

Benim hayalim hep oğlumla birlikte yeni yerler keşfetmek oldu. Ne mutlu ki her sene birlikte belirlediğimiz, yurtiçinde veya yurtdışındaki bir rotaya iki üç günlüğüne kaçıyoruz. Bu da bize çok kıymetli bir soluk alma imkânı tanıyor.

"Bizim için ferahlık, havalimanı için büyüme"

İşbirliğiniz bir tarafa, burayı tercih etmenizdeki en önemli neden ne peki?

Zaman çok önemli hepimiz için. Sabiha Gökçen dünya dakiklik liginde sekizinci sırada ve bu ligde ilk 10’a girmeyi başaran tek Türk havalimanı olma özelliğini taşıyor. Zamanında uçacağımızı bildiğimiz bir yeri kullanmamız hepimiz için çok büyük bir lüks.

31 Temmuz 2018 tarihinde hizmete giren ve yaklaşık 25 bin metre kare büyüklüğe sahip olan İç Hatlar Terminali Ek Binası, yılda 33 milyon yolcu olan terminal kapasitesini 8 milyon daha artırarak yılda 41 milyon yolcuya çıkaracak.

Nasıl bir rotanız var havalimanına ulaşmak için?

Ben Avrupa Yakası’nda yaşıyor ve çalışıyorum. Yavuz Sultan Selim Köprüsü Sabiha Gökçen bağlantı yolunun açılmasıyla birlikte 20 – 25 dakika içinde buraya ulaşabiliyorum. Yakında metro inşaatı da bitecek ve trafiğe hiç girmeden kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiz. Böylelikle hepimiz için bir şehir havalimanı olacak Sabiha Gökçen.

Burayı sizden iyi tanıyan birini bulmak pek kolay iş değil gibi görünüyor. Havalimanının yeni binasına dair neler söylemek istersiniz?

Şu an bulunduğumuz ek terminal binası hizmete çok yeni girdi. Buranın tamamlanmasıyla beraber Sabiha Gökçen’in yolcu kapasitesi 8 milyon kadar arttı ve 41 milyona ulaştı. Bu hem yolcular için daha ferah bir alan hem de Sabiha Gökçen için ciddi bir büyüme demek.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.