Doğanlar Grubu 5 yıllık hedeflerini açıkladı

Mobilya, enerji, perakende, sağlık, sağlık turizmi ve madencilik alanlarını kapsayan 6 sektörde faaliyetlerini sürdüren Doğanlar Grubu, 5 yıllık yatırım hedeflerini Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm yöneticileriyle birlikte açıkladı.

28.03.2011 - 00:00 | MediaCat

Mobilya, enerji, perakende, sağlık, sağlık turizmi ve madencilik alanlarını kapsayan 6 sektörde faaliyetlerini sürdüren Doğanlar Grubu, 5 yıllık yatırım hedeflerini Yönetim Kurulu Üyeleri ve tüm yöneticileriyle birlikte açıkladı.

Çanakkale’de basınla bir araya gelen, tüm Doğtaş Yönetim Kurulu üye ve yöneticilerinin yer aldığı yemekte konuşan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut DOĞAN “2008 yılında yine hep birlikte hazırladığımız 5 yıllık stratejik planımızı bugüne kadar başarıyla gerçekleştirdik. Bugünden başlayarak 2015 yılına kadar hazırladığımız programımızda daha büyük hedefler belirledik. Son 4 yılda baktığımızda sırasıyla %17, %19, %22 ve geçtiğimiz yılda %27’lik büyüme gerçekleştirdik. 2010 yılında yakaladığımız bu başarıdan yola çıkarak Doğtaş olarak, bu yıl %30’luk bir büyüme hedefliyoruz. Bunun sonucu olarak Mayıs ayından itibaren100 kişi üretim 150 kişi mağazacılık grubumuz olmak üzere toplam 250 kişiye iş fırsatı sunacağız. Küresel İlkeler Sözleşmesi’ne taraf olmamızın getirdiği insana ve çevreye verdiğimiz değer, kurumsallaşma ve sosyal şirket olmanın getirdiği değerler üzerinde daha fazla ne yapabiliriz soruları üzerinde çalışmalarımız oldu” dedi.

Doğan, “Bu 2011 Mayıs ayında 15 bin metrekare ek tesisimizin açılışını yapacağız. 2012 yılında Biga’da 30 bin metrekarelik yeni bir son teknoloji mobilya fabrikası kurmayı planlarımıza aldık. Doğanlar Grup olarak ayrıca mobilya, enerji, perakende, sağlık, sağlık turizmi ve madencilik alanlarını kapsayan 6 sektörde faaliyetlerimizi sürdürmeyi ve yeni yatırımlar yapmayı planlıyoruz” diye devam etti.

Enerji yatırımlarıyla ilgili konuşan Doğtaş Yönetim Kurulu Üyesi ve Enerji Grup Başkanı İlhan Doğan, “2007 yılında 1450 MW’lık rüzgar enerjisi santrali için girişimlerde bulunduk ve bununla ilgili yatırımlarımızı sürdürüyoruz. Bu yatırımın 980 MW’ı Çanakkale bölgesinde olacak. Bu nedenle Çanakkale’de 18 tane ölçüm direği diktik. Üç yıldan bu yana Çanakkale’nin rüzgarını ölçüyoruz. Çanakkale şu an Avrupa’nın en iyi rüzgarına sahip bir kent. Rüzgar olarak % 50 kapasite bulunuyor. Fakat bürokratik süreç umduğumuzdan daha uzun sürdüğü için bu yatırımların süresinin uzun bir dönemde gerçekleşeceğini düşünüyoruz. Rüzgar santralleri ile ilgili yatırımlar için lisansları sabırsızlıkla bekliyoruz; çünkü, özellikle Çanakkale bölgesinde Amerikalı ortağımız ile 1 milyar doların üzerinde yatırım yapmayı taahhüt ettik. Bütün altyapıları da yapabileceğimizi belirttik. Grup olarak, devam eden enerji yatırımlarımız ile hidroelektrik ve doğalgaz ile iyi bir enerji potansiyeline sahip olmayı arzu ediyoruz” dedi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.