MediaCat

Doğan Telekom İnternet Tv’ye giriyor

Doğan Telekom, rotasını internet televizyonu ve genişbant üzerinden kablosuz

Doğan Telekom İnternet Tv’ye giriyor

Genişbant internette 100 bin Smile ADSL aboneye ulaşan Doğan Telekom, rotasını internet televizyonu ve genişbant üzerinden kablosuz internete çevirdi.

ADSL abonesini gelecek yıl dört katına çıkartmayı hedeflediklerini söyleyen Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen, geleceklerini genişbant üzerine kurguladıklarını, data, ses ve IPTV servisiyle ilgilendiklerini belirtti.

Genişbant internet servis sağlayıcılığında birinci yılını geride bırakan ve yüz bininci Smile ADSL abonesi sayısına ulaşan Doğan Telekom, internet televizyonu(IPTV), genişbant üzerinden kablosuz internet (Wi-Max) hizmetlerine yatırım yapmayı planlıyor. Bu yılı, 50 milyon YTL ciroyla kapatmaya hazırlanan Doğan Telekom, ADSL abone sayısını da gelecek yıl dört katına çıkartmayı hedefliyor. Doğan Telekom Genel Müdürü Fazıl Esen, bir yıldır Smile ADSL’de genişbant internet hizmeti vermeye başladıklarını ve 100 bin abone sayısına ulaştıklarını belirterek, 2008’de abone sayılarını dört katına çıkarmayı hedeflediklerini artık e-posta ile abone talebi alır hale geldiklerini söyledi.


Wi-Max’e hazırlanıyoruz…

Genişbant interneti sadece ADSL olarak görmediklerini vurgulayan Esen, lisansların verilmesi durumunda Wi-Max teknolojilerine de girmek istediklerini, yatırım planlarını genişbant erişim ve katmadeğerli servislere odaklayacaklarını kaydetti. Fazıl Esen, 2008’de ihaleye çıkması beklenen Wi-Max lisansını almak istediklerini de ifade ederek, “Sadece sabit hatlarda değil, diğer teknolojileri de kullanarak hizmet vermek istiyoruz. Bu lisansla ilgili yönetmelik iki buçuk aydır Bakanlıkta onayda bekliyor. Türkiye’de, ADSL abone sayısı 4.5 milyona ulaştı. İçeriğin gelişmesi için önce erişimin artırılması gerekiyor” dedi.

Türk Telekom’un internet servis sağlayıcı şirketi TTnet’in pazar payının yüzde 97 olduğunu hatırlatan Esen, dünyada bu kadar pazar payına sahip başka bir firmanın bulunmadığının, bu nedenle pazara yeni girenlerin rekabet etmesinin zor olduğunun altını çizdi. Esen, ADSL internette pazar paylarının yüzde 2.5 olduğunu da aktararak, gelecek yıl 400 bin abone sayısına ulaşmayı hedeflediklerini, cirolarının 50 milyon YTL olduğunu, 2008’de bunu 3-4 katına çıkartmak istediklerini kaydetti.

Esen, Türk Telekom’un PSTN hatlarında ağırlığının olması nedeniyle sabit telefon hizmetlerine dayalı rekabete girmeyeceklerini de dile getirerek, geleceklerini genişbant üzerine kurguladıklarına işaret etti. Fazıl Esen, üçlü oyun olarak data, ses ve IPTV servisleriyle ilgilendiklerini, yatırım çabalarını buraya yönlendirdiklerini belirtti.

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.