Doğan Grubu Vatan’ı satın alıyor

Medyatava’nın haberine göre geçtiğimiz gün Taha Kıvanç'ın yazdığı "Doğan Grubu Vatan gazetesini aldı" haberi bugün resmi olarak doğrulandı. Doğan Yayın Holding İMKB'ye Vatan gazetesini satın almak için görüşme yapıldığını bildirdi...

17.07.2007 - 15:51 | MediaCat

Medyatava’nın haberine göre geçtiğimiz gün Taha Kıvanç’ın yazdığı “Doğan Grubu Vatan gazetesini aldı” haberi bugün resmi olarak doğrulandı. Doğan Yayın Holding İMKB’ye Vatan gazetesini satın almak için görüşme yapıldığını bildirdi.

İMKB’ye Doğan Yayın Holding tarafından gönderilen açıklama şöyle:

Kemer yayıncılık ve gazetecilik a.ş. hisselerinin tamamı ve kemer yayıncılık
ve gazetecilik a.ş.`nin sermayesine %59,84 oranında iştirak ettiği bağımsız gazeteciler yayıncılık a.ş. hisselerinin kemer yayıncılık ve gazetecilik a.ş. dışında kalan ortaklarına ait hisselerinin tamamının devir alınması ile ilgili olarak söz konusu şirketlerin ortakları ile şirketimiz yetkilileri arasında görüşmelere başlanmıştır.

Bağımsız gazeteciler yayıncılık a.ş. vatan gazetesinin isim ve imtiyaz hakkına sahip olup; adı geçen şirketlerin vatan dergi grubu ile herhangi bir iştirak ilişkisi bulunmamaktadır.

Diğer taraftan 28 mart 2007 ve 29 mayıs 2007 tarihlerinde hakim ortağımız doğan yayın holding a.ş. tarafından da kamuya açıklandığı üzere; yönetim kontrolünde değişiklik yaratmayacak ve herhangi bir çağrı yükümlülüğü doğurmayacak şekilde, şirketimiz sermayesini temsil eden hisselerin bir bölümünün uzun vadeli kurumsal yatırımcılara satışı ile ilgili olarak hakim ortağımız doğan yayın holding a.ş. yetkilileri ile kurumsal yatırımcılar arasında görüşmelere başlandığı tarafımızdan öğrenilmiş bulunmaktadır. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça kamuya açıklama yapılacaktır.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.