Doany: ‘Önceliğimiz insana yatırım’

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, 14. İnsan Kaynakları Zirvesi'nde yaptığı konuşmada...

11.02.2009 - 15:08 | MediaCat

Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, 14. İnsan Kaynakları Zirvesi’nde yaptığı konuşmada, “Biz geleceğin, yakınsama olduğuna; yakınsamanın geleceğinin ise bugün olduğuna inanıyoruz. Türk Telekom grubu olarak, bugün, ürün ve hizmetlerimizi yurtdışına ihraç ediyoruz. Bunu, tecrübenin genç ve inovatif beyinlerle uyum içinde çalışması sayesinde başarıyoruz” dedi.

Türkiye’nin 81 ilinden istihdam ettiği yaklaşık 30 bin çalışanı, binlerce bayisi ve iş ortaklarıyla Türkiye’nin en önemli istihdam kaynaklarından biri olan Türk Telekom, bu yıl 14’üncüsü düzenlenen İnsan Kaynakları Zirvesi’nin ana iletişim sponsoru oldu. Stratejik paydaş olarak değeri ve gücü gittikçe artan insan kaynaklarının konuşulduğu zirve, bu yıl “Etkisi Varsa Gerçektir” ana temasıyla düzenlendi.

Zirvede, Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany, Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ve Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar konuşmacı olarak yer aldılar.
Zirveye ana oturum konuşmacısı olarak katılan Türk Telekom Genel Müdürü Dr. Paul Doany Türk Telekom’un insan kaynakları politikalarını anlattı. Doany görüşlerini şöyle ifade etti: “Türk Telekom’un İnsan Kaynakları politikaları son üç yıldır yönettiğimiz dönüşüm sürecinin çok önemli bir parçasını teşkil ediyor. Biz geleceğin, yakınsama olduğuna; yakınsamanın geleceğinin ise bugün olduğuna inanıyoruz. Türk Telekom grubu olarak, bugün, ürün ve hizmetlerimizi yurtdışına ihraç ediyoruz. Bunu, tecrübenin genç ve inovatif beyinlerle uyum içinde çalışması sayesinde başarıyoruz. Bunun için, insana yatırım yapıyoruz. İnsana yatırım yaparak Türkiye’nin geleceğine yatırım yapmış olmaktan da gurur duyuyoruz.”.

Aynı oturumda söz alan Türk Telekom İnsan Kaynakları Başkanı Gökhan Bozkurt ise, “Türk Telekom gibi teknoloji ve Ar-Ge’ye son derece önem veren bir şirket için en önemli yatırımın insan kaynağı olduğu düşüncesindeyiz” dedi. Bozkurt, görüşlerini “Yetenekli genç mezun ve profesyonelleri kadrosuna katmaya devam eden, Türkiye’nin en çok istihdam sağlayan şirketlerinden biri olarak, insan kaynağına yaptığımız yatırımlara aynı yaklaşımla devam edeceğiz. Yakınsama vizyonumuz kapsamında sergilediğimiz dönüşümü ve yapılanmayı, en önemli kıymetimiz olan insan kaynaklarında da sergilemeye devam etmekte kararalıyız” ifadeleriyle dile getirdi.

İnsan kaynağına yatırımı sürekli hale getirmek ve telekomünikasyon sektörüne uzman çalışanlar yetiştirmek hedefiyle Türk Telekom’un 2007’de kurduğu Türk Telekom Akademi Direktörü Dr. Ayhan Artar ise zirve kapsamında Türk Telekom Akademi ile ilgili uygulamaları anlattı.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.