Dizüstünde 3G/HSPA erişimi

Ericsson ve Dell, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarını 3G/HSPA Mobil geniş bant modülü donatıyor...

21.05.2008 - 11:07 | MediaCat

Ericsson ve Dell, yeni nesil dizüstü bilgisayarlarını 3G/HSPA Mobil geniş bant modülü donatıyor.

Dell, Ericsson’un HSPA mobil geniş bant modülüne sahip ürünlerini 2008 yılının ikinci çeyreğinde sunacak.

Ericsson Mobil Geniş Bant Modülleri’nden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Mats Norin konu ile ilgili olarak: “Kullanıcılar yüksek kapasiteli internet servislerine ulaşabilmek için ağırlıklı olarak dizüstü bilgisayarlarını kullanmaya başladılar” dedi.

Norin “Dell ile birlikte tüketicilere ve iş dünyasına yerleşik HSPA ile her yerde, her şekilde internet bağlantısı özgürlüğü ve esnekliği sunmaktan gurur duyuyoruz” diye ifade etti.

Dell Tüketici Grubu Genel Müdür Yardımcısı John Thode ise: “Dell teknoloji ve kablosuz servisleri eşsiz bir şekilde kullanıcılara sunuyor. Dizüstü bilgisayarlarda yerleşik HSPA sunmak için Ericsson ile kurduğumuz işbirliği sayesinde Dell, bilgiye her an, her yerden ve artık herkesin beklentisi haline gelen yüksek hız ve zengin içerikle ulaşılmasını sağlıyor.” dedi.

HSPA, bir milyondan fazla kullanıcıya hizmet veren 185 şebeke ile dünyadaki en yaygın mobil geniş bant teknolojisi. Dizüstü bilgisayarlara göre optimize edilmiş entegre mobil geniş bant modülü yüksek download ve upload performansı sunarken daha az pil tüketimi ile çalışıyor. Modül aynı zamanda lokasyona bağlı uygulamalar için GPS alıcısına da sahip. HSPA teknolojisi ve ölçek ekonomisi ile uzun soluklu operatör ilişkilerini destekleyen Ericsson, mobil geniş bant modülü ile toplu pazar oluşturabilecek, rekabetçi bir çözüm sunuyor.

Ericsson’un mobil geniş bant modülleri son kullanıcılara hareket halinde geniş bant erişimi için uygun maliyetli ve basit bir çözüm sunuyor. Öngörüler 2011 yılında yaklaşık olarak yıllık 200 milyon dizüstü bilgisayarın pazara sürüleceğini gösteriyor. Ericsson’un beklentilerine göre bu bilgisayarların yüzde 50’si yerleşik HSPA mobil geniş bant modülüne sahip olacak. Her an, her yerde, her ekrandan ve her cihazdan erişim anlamına gelen ‘her yerde geniş bant’ servisiyle kullanıcılar bağlantılarını yanlarında taşıma seçeneğine sahip olacaklar.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.