Dizilere gelecekten gelen entegre reklamlar

A.B.D menşeyli dizilerde ürün yerleştirme yöntemiyle uzun süredir reklam yapılıyor. Fakat şimdi dizilere anakronistik yani dizinin zamanına uymayan reklamlarda entegre edilmeye başlandı.

11.07.2011 - 00:00 | MediaCat

A.B.D menşeyli dizilerde ürün yerleştirme yöntemiyle uzun süredir reklam yapılıyor.  Fakat şimdi dizilere anakronistik yani dizinin zamanına uymayan reklamlarda entegre edilmeye başlandı.

Türkiye’de olduğu gibi dünyanın pek çok yerinde diziler tekrar tekrar farklı zamanlarda gösteriliyor. Geçen sezon prime timeda yayınlanan bazı diziler, sonraki seneler sabah ya da öğle kuşağında tekrar tekrar yayınlanıyor. Hal böyle olunca A.B.D’de dizilerin eski bölüm yayınlarına ürün yerleştirme uygulanmaya başlanmış.

Mesela Türkiye’de de yayınlanan "How I Met Your Mother" dizisinin 2006 yılında çekilmiş ve o dönemde geçen bölümünde 2011’de yayınlanan Bad Teacher  sinema filminin afişi bulunuyor. Bu entegre reklamlar izleyicilerin zaman algısıyla oynasa da daha devam edeceği benziyor. Çünkü SeamBI (Seamless Brand Integration) konusunda etkileyici bir portfoliosu olan Entertaintment Weekly, A.B.D’de eskiden çekilmiş programlara ürün yerleştirmek konusunda 20th Television’la anlaşma yapmış.

Eski dizi bölümlerine ürün yerleştirirken lokasyon seçimleri de özelleştirilmiş. Mesela How I Met Your Mother’ın 2006’da çekilen bölümüne "Bad Teacher" filminin afişi entegre edilmiş ve bu entegre reklamlı bölüm sadece New York’taki izleyicilere servis edilmiş.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.