Dizilere en çok reklam veren markalar

Reytingi yüksek sekiz kanalın, prime time diliminde yapılan “haftanın en çok reklam alan yerli dizileri” araştırmasına göre; 10-16 Aralık haftasında en fazla reklamı...

19.12.2007 - 10:56 | MediaCat

Reytingi yüksek sekiz kanalın, prime time diliminde yapılan “haftanın en çok reklam alan yerli dizileri” araştırmasına göre; 10-16 Aralık haftasında en fazla reklamı, bir önceki haftaya oranla % 58 artış yaşayan Kurtlar Vadisi Pusu aldı. En çok reklamı alan ikinci dizi ise Show TV’de yayımlanan Pusat oldu. İşte, araştırmanın diğer detayları…

Medya Takip Merkezi’nin (MTM) araştırması, en çok reklam alan dizinin, Kurtlar Vadisi Pusu olduğunu ortaya koydu. Aynı zamanda yayımlandığı günün en çok izlenen yapımı olan dizide, 75 farklı markanın reklamı, bir saate yakın süreyle tüketicisiyle buluştu. Kurtlar Vadisi Pusu’ya en çok reklam veren markalar ise Turkcell, Erpen ve Calgon oldular.

Bir boksörün hayatını konu alan “Pusat” adlı dizi, 10-16 Aralık haftasının, reklamveren tarafından en çok tercih edilen ikinci yerli dizisiydi. Pusat’ta yayımlanan reklamlar, 45 dakikayı aşkın bir süreyle hedef kitlesine ulaştı. Diziye en çok reklamı ise Turkcell, Erpen ve Alarko verdi.

MTM’nin aynı reklam ölçüm sonuçlarına göre, ATV’nin beğenilen dizisi Selena, listenin üçüncü sırasında yer aldı. Dizi, geçen hafta ilk 10 arasında yer bulamamıştı. Yayımlandığı gün reyting sıralamasında 6. sırada yer alan dizi, 53 farklı markanın reklamlarını, 38 dakikaya yakın süreyle izleyicisiyle buluşturdu. Aynı araştırma verilerine göre, haftanın en çok reklam alan diğer yerli dizileri ise sırasıyla, Avrupa Yakası, Doktorlar, Sessiz Gemiler ve Bez Bebek oldu. Geçen haftanın en çok reklam alan dizisi Sesiz Gemiler ise reklam süresinde yaşadığı % 26’lık düşüşle altıncı sıraya geriledi.


Star TV’den atak…

Geçen haftaki listeye hiçbir dizisi girmeyen Star TV, bu hafta listede üç yapımıyla yer aldı. Araştırma verilerine göre, Star TV ekranlarından izleyenlerinin ilgisine sunulan Köprü, İki Aile ve Tatlı Bela Fadime dizileri, “en çok reklam alan yerli diziler” listesine dahil oldular.


Kanal D listede yer alamadı…

Bir süredir en çok reklam alan yerli dizileri izleyenleri ile buluşturan Kanal D, geçtiğimiz hafta beş dizisi ile listeye girmesine rağmen, bu hafta sıralamada yer alamadı.

MTM’nin araştırmasına göre, haftanın “en çok reklam alan yerli dizileri” listesindeki ilk on diziden dördü ATV, üçü Star, ikisi Show TV, bir tanesi ise Fox TV ekranlarından izleyenleriyle buluştu. Listeye giriş yapan 7 yerli dizinin, geçen haftaki listede yer almaması ise dikkat çeken bir diğer nokta oldu.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.