Dimes “en değerli” marka

Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi Dimes, ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasında, alkolsüz içecekler kategorisinde 1. sırada, genel sıralamada da 92. sırada yer alarak, başarısını kanıtladı.

12.07.2007 - 16:04 | MediaCat

Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi Dimes, ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasında, alkolsüz içecekler kategorisinde 1. sırada, genel sıralamada da 92. sırada yer alarak, başarısını kanıtladı.

Türkiye’nin en önemli iş ve ekonomi dergisi Capital, ünlü İngiliz danışmanlık şirketi BrandFinance ile birlikte ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’nı ortaya koyan bir çalışma gerçekleştirdi. Bu çalışmada belirlenen en değerli 100 şirket içinde, Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi Dimes de yer aldı.

Günümüzde iş dünyasında ciro, karlılık, pazar payı gibi performans kriterlerinin arasına artık marka değeri de girmiş durumda. Araştırmalar, şirketlerin değerinin yüzde 62’sinin görünmeyen varlıklardan oluştuğunu ortaya koyuyor. Bu gerçek; marka değeri, insan kaynakları, Ar-Ge gibi konulara verilen önemin artmasına neden oluyor. Şirketler de marka değerlerini artırmak için yatırım yapıyor.

Dünyada son yıllarda markaların gücünü ve değerini ortaya koyan araştırmaların sayısı giderek artıyor. Ancak bu tip araştırmalar bilinirlik kriterinin ötesine pek geçemiyor. Bu boşluğu doldurmak amacıyla yola çıkan Capital Dergisi, ünlü İngiliz danışmanlık şirketi BrandFinance ile birlikte 2006 yılında ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’nı ortaya koyan bir çalışma gerçekleştirdi. Bu yıl ikincisi düzenlenen bu araştırma, alanında ön planda olan saygın ve seçkin pek çok şirketin ticari değerini gözler önüne serdi. Araştırma sonucunda 100 şirketin marka değeri belirlendi.

Türkiye’nin ilk ve en büyük meyve suyu üreticisi Dimes, ‘Türkiye’nin En Değerli Markaları’ araştırmasında, alkolsüz içecekler kategorisinde 1. sırada, genel sıralamada da 92. sırada yer alarak, başarısını kanıtladı. Araştırmada Dimes’in 2007 yılındaki ticari marka değeri 39 milyon dolar olarak belirlendi.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.