Dilara Koçak ile iyi yaşam cepte

Türkiye’nin ilk diyetisyen mobil uygulaması kullanıcılarını bekliyor.

04.04.2016 - 15:59 | MediaCat

Dilara Koçak ile iyi yaşam cepte

22 yıldan bu yana beslenme, sağlık ve diyet sektöründe hizmet veren Dilara Koçak, bilgi kirliliğinin önüne geçmek amacıyla doğru kaynak teşkil etmesi amacıyla Türkiye’nin ilk diyetisyen mobil uygulaması “İyi Yaşam”ı hazırladı.

“Son iki saatte sosyal medyada gördüğünüz bir fotoğraf öğünde seçeceğiniz yemeği etkileyebiliyor, internet kullanıcıları yemek seçimleri yaparken yemek blogger’larını ve yemek tarifi paylaşan sosyal medya hesaplarını kullanıyor, çocuklar artık tarifleri annelerinden veya yemek kitaplarından değil YouTube üzerinden öğreniyor ve bireyler her üç ana öğünden ikisini bilgisayar veya telefon başında tüketiyor” diyen Koçak’ın uzman olmayanların tavsiyeleri ve zayıflama ürünü adı altında insan sağlığını tehdit eden ürünlerin satışıyla internetin neden olduğu yanlış ve yanıltıcı bilgilerin önüne geçmek amacıyla hazırladığı proje yaklaşık dört aylık bir dönemde 70 bin 737 indirme ve 58 bin 978 aktif kullanıcıya ulaşmış durumda.

İyi yaşam herkesin hakkı

Dilara Koçak ile iyi yaşam cepteHerkesin iyi bir yaşamı hakettiği düşüncesinden hareketle hayat bulan uygulama bazal metabolizma hızını ve kalori miktarını hesaplamanın yanı sıra sağlıklı ve lezzetli yemek tarifleri de sunuyor.

Kullanıcılarına günlük sağlık ve diyet tüyoları da veren uygulamada, ayrıca, Dilara Koçak kliniğine gelen danışanları için özel bir bölüm bulunuyor. Bu bölümde kullanıcılar kendilerine özel yazılmış diyetlerine, yaptırdıkları tüm ölçümlere ve yemek tarifleriyle bir yemek albümüne erişebiliyorlar.

Dileyenler, uygulamayı AppStore ve Google Play‘den ücretsiz olarak indirebilirler.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.