Dijital pazarlamada kazandıran stratejiler

Digital Marketing Communication Sertifika Programı'nın bu yıl 4'üncüsü düzenleniyor.

14.04.2014 - 14:20 | MediaCat

Digital Marketing Communication Sertifika Programı'nın bu yıl 4'üncüsü düzenleniyor.

Digital Marketing Communication Sertifika Programı (DMC), Doç. Dr. Kaan Varnalı’nın koordinatörlüğünde dijital pazarlama iletişimi ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi öğretmek için tasarlandı. Dijital pazarlama alanında uzmanlaşmış profesyonellerin ve akademisyenlerin katılımcılara yol göstereceği bu programa dâhil olarak; dijital pazarda etkin rekabetin ve liderliğin sırlarını keşfedeceksiniz.

Bu dönem 4’üncüsü gerçekleştirilecek olan DMC, bugüne kadar toplam 136 katılımcıya sertifikasyon sağladı. Bilgi Üniversitesi işbirliği ile yürüttüğümüz programımız, vizyonu doğrultusunda dijital pazarlama iletişimi camiası için bir gelişim platfromu teşkil etmeye devam edecek.

“Daha etkin rekabet için dijital yetkinlik şart”

Dijital mecralardaki gelişimin insanların iletişim yöntemlerinden eğlence ve sosyalleşme anlayışına, kendini ifade etme tarzından örgütlenme şekline kadar birçok özelliğini değişime uğrattığını bu yüzden de onu anlamaya ve ona bir şeyler sunmaya çalışan pazarlama anlayışı ile mekanizmalarının da değişime ayak uydurmak zorunda kaldığına dikkat çeken Dijital Pazarlama İletişimi Program Koordinatörü Doç. Dr. Kaan Varnalı, “Dijital pazarlamanın geldiği noktanın tüm yönleriyle anlaşılması, farklı araçlarının hangi amaçlarla kullanılabileceğinin belirlenmesi, hangi yönetimsel ve stratejik yaklaşımların bu kanalda daha iyi sonuçlar doğurduğunun fark edilmesi ve yeni nesil tüketicinin doğasına aşinalık kazanılması günümüzde pazarlama iletişiminde başarılı olmanın ön şartı. Biz bu programda başta pazarlama, halkla ilişkiler, etkinlik yönetimi ve perakende sektörü profesyonelleri olmak üzere markasıyla dijital arenada daha etkin bir şekilde rekabet edebilmek isteyen herkesin dijital yetkinliğinin arttırılmasına odaklanıyoruz.” dedi.

Görselin üzerine tıklayarak yüksek çözünürlüklü versiyonuna ulaşabilirsiniz.

Dijital pazarlamada kazandıran stratejiler

Sadece gençlerin değil, eğitimi ve kariyer gelişimi sırasında dijital mecraların gelişiminden kaynaklı değişimden uzak kalmış herkesin bu mecrayı ve bu mecranın pazarlama ile ilişkisini anlamasının kendilerine büyük avantaj oluşturacağına dikkat çeken Kaan Varnalı, programın katılımcılara sunduklarıyla ilgili şu bilgileri verdi: “Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programı, strateji, ikna, yaratıcılık, oyunlaştırma ve hikâye anlatımı gibi mecralar üstü konulardan, SEM, mobil pazarlama, içerik pazarlaması, viral pazarlama, sosyal ticaret, bilişim hukuku ve kullanıcı deneyimi tasarımı gibi dijitale özgü dikey uzmanlık konularına kadar geniş bir yelpaze sunuyor.”

Dijital kanalların birbiriyle daha entegre olduğu bir döneme girildiğini de hatırlatan Varnalı, bu programın dijital mecranın tüm öğelerine dokunduğunu, hem kavramsal zeminin tartışılması hem de güncel vakaların incelenmesi üzerinden kritik başarı faktörlerini tespit edilmesini sağladığını vurgulayan Kaan Varnalı, “Bu özellikleri ile Dijital Pazarlama İletişimi Sertifika Programımız katılımcılarına çok kapsamlı öğrenim çıktıları sunuyor” dedi.

Güncel ve zengin içerik, güçlü bir akademik kadro

Programın çatısını oluştururken dünyadaki önemli iletişim okullarının müfredatlarını, dünyadaki güncel sektörel tartışma konularını ve yine güncel dijital kampanyaları incelediklerini aktaran Dijital Pazarlama İletişimi Program Koordinatörü Kaan Varnalı, şöyle devam etti: “Sektörde bu alanda işe alım yapacak olan firmaların adaylarda hangi konularda uzmanlık aradığı ve güncel projelerde ne tür becerilerin arandığı gibi konularda kapsamlı bir arama çalışması yaptıktan sonra dersleri belirledik. Yine bu konularda yol gösterici yayınları bulunan veya danışmanlık tecrübesi olan akademisyenleri ve bu konularda başarılar elde etmiş vakaları ortaya koyan tecrübeli profesyonelleri de programımıza dâhil ettik. Bilgi Eğitim’in akademik zenginliği ve MediaCat’in geniş sektörel ilişkileri özellikle kadro konusunda farklılaşmamızı sağlıyor.”

Kaan Varnalı, her programda edinilen tecrübe ve geri bildirimlerden faydalanarak, dünyadaki trendleri takip ederek ve müfredatlarını, kadrolarını geliştirerek dijital pazarlama sektörünün ihtiyaçlarına odaklanan yeni programlar açmaya devam edeceklerini de sözlerine ekledi.

Digital Marketing Communication Sertifika programına kayıt için tıklayın.

Giriş

Parolanı mı unuttun?

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.