Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Yenilenen ve kapsamı genişleyen kategorileriyle Felis en iyi işleri bekliyor.

22.08.2016 - 11:23 | Enes Taşkıran

Dijital ve mobilde fikrine güvenenler!

Dijital kampanyanız yaratıcı mı etkili mi yoksa tam Felis’lik mi? Hem yaratıcı hem etkili işleri ödüllendiren Felis, dijital ve mobil fikirleriniz için Türkiye’nin en kapsamlı başvuru seçeneğini sunuyor.

Geçtiğimiz yıl Felis’in Dijital ve Mobil bölümleri toplamda 700’ün üzerinde başvuru aldı. Dijital işlerin 22, mobil fikirlerin 24 kategoride yarıştığı Felis’te bu yıl toplam 50 seçenek bulunuyor.

Dijital bölümdeki genişleme içerik odaklı. Geçen senenin kategorileri büyük ölçüde muhafaza edilirken, özellikle online videolar arasındaki sıklet farkını ortadan kaldırmaya yönelik ayrıştırmaya gidildi.

Markalı içerik; video ve video dışı olarak kategorize edilirken izleyiciyi de içine çeken interaktif videolar ve webisode olarak bilinen online video serileri için ayrı kategoriler oluşturuldu.

UGC, real-time, programatik, UX ve arama motoru pazarlaması gibi sıcak kavramlara yönelik kategorilerin eklendiği Felis dijital bölümde, özellikle sosyal medyada karşılaştığımız yaratıcı ünlü kullanımlarının da yarışabileceği toplam 26 kategori bulunuyor.

Mobil tarafta kategori yapısı neredeyse baştan aşağı değişti. Geçtiğimiz yıl sektörel bazlı bir ayrım varken bu yıl teknik bir sınıflandırma tercih edildi. Kategori yapısı yeniden tasarlanırken markaların gün geçtikçe penetrasyonu artan mobil cihazlar üzerinden tüketicilere ulaşmakta kullandığı hemen her yöntemin bugün Felis mobil içinde kendisine bir yer bulabilmesi amaçlandı.

Cihaz, teknoloji ve kullanıcılar odağında tanımlanan Felis Mobil Bölüm kategorileri 24 ayrı dalda başvurulara açık.

Dijital ve Mobil Jürisi

Dijital ve Mobil bölümlerin jürisine bu yıl Burak Günsev Başkanlık edecek.

Wanda Digital Yönetici Ortağı Günsev, bol ödüllü ve tecrübeli bir reklamcı olmasının yanı sıra kıdemli de bir jüri üyesi. Yıllardır birçok workshop vermiş, çeşitli üniversite ve konferanslarda konuşmacı ve yarışmalarda da jüri başkanı ve üyesi olarak bulunmuş olan Günsev’in jürisi şu isimlerden oluşuyor:

  • Akif Yılmaz, Isobar/Yaratıcı Yönetmen
  • Ali Musa Paça, Punch/Kurucu & Kreatif Direktör
  • Arda Öztaşkın, Yapı Kredi/Marka Yönetimi Direktörü
  • Burçin Kalkan, Kompüter/Ajans Ortağı
  • Çağanur Atay Uçtu, MediaMarkt Türkiye Pazarlama ve Kurumsal İletişim Direktörü
  • Eray Endeş, Creasoup/Ajans Başkanı
  • Erdem Aksakal, SAP Türkiye/Pazarlama Direktörü
  • Fatih Tüylüoğlu, C-Section/Kreatif Direktör
  • Öget Kantarcı, GittiGidiyor/Genel Müdür
  • Tuna Tiryakioğlu, Narkoz/Yönetici Ortağı

NOT: Fikrinin yanı sıra bileğine de güvenenler Üretimde Ustalık Bölümü’nün dijital kategorilerine göz atmayı ihmal etmesin.