MediaCat

Dijital İpek Yolu’nda moda ve teknoloji de konuşulacak

TEDxSilkRoad, teknoloji ve modayı buluşturan dünyaca ünlü Cute Circuit markasının tasarımcıları olan Francesca Rosella ile Ryan Genz’i konuk ediyor.

Dijital İpek Yolu’nda moda ve teknoloji de konuşulacak

Dünyanın farklı yerlerinden en uzman isimleri aynı çatı altında toplayan TEDxSilkRoad önderliğinde Hollywood yıldızlarını giydiren İngiliz interaktif tasarım şirketi Cute Circuit’in tasarımcıları Francesca Rosella ve Ryan Genz İstanbul’da katılımcılarla fikirlerini paylaşacak.

TEDxSilkRoad organizasyonunu İstanbul’da gerçekleştiren Any Screen Productions kurucusu Ferhan Cook inovasyon ve tasarımın ortaklığının gelecekteki dünyaya şekil vereceğini vurgulayarak, “Eski İpek Yolu mobile ve internet teknolojileri ile günümüzde Dijital İpek Yolu’na dönüştü. TEDxSilkRoad katılımcılarının hepsi yaratıcılığın sınırlarını ortadan kaldırmaya çalışan,  alanlarında öncü kişiler. Cute Circuit markası da moda ve teknolojiyi birleştirerek en yeni tasarımlarını öne sürecek” dedi.
 
2004 yılında Londra’da kurulan Cute Circuit markasının en ileri teknolojileri kullanarak ürettiği haute-couture kıyafetler Hollywood dünyasının birçok ünlü ismi tarafından tercih ediliyor. Moda sektöründe giyilebilir teknoloji alanını yaratarak geleneksel estetik anlayışı sorgulayan tasarımcılar aynı zamanda fonksiyonellik ve güzellik kavramlarını aynı çatı altında birleştiriyor.

Qualcomm ve Nokia sponsorluğunda bütün gün sürecek olan konferans, katılımcılar ve konuşmacıları direkt iletişime geçirerek fikir paylaşımını sağlayacağı gibi teknolojinin gücünü de kullanarak sosyal inovasyon çözümleri üretmeyi amaçlayacak. Eventbrite aracılığıyla satışa sunulan biletler için http://tedxsilkroad.eventbrite.co.uk, TEDxSilkRoad hakkında detaylı bilgi için ise www.tedxsilkroad.com adresini ziyaret edebilirsiniz.
 

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.