MediaCat

Digiturk’ten blogspot yasağı için yeni açıklama

Digiturk, blogspot.com yasağıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Digiturk’ten blogspot yasağı için yeni açıklama

Digiturk, blogspot.com yasağıyla ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Digiturk tarafından alınan “Erişimin Engellenmesi” kararına karşı Google ınc. tarafından yapılan itirazlar yersizdir.

Şöyle ki;

Digiturk tarafından alınan “Erişimin Engellenmesi” kararı tamamen yasal düzenlemelere uygundur. İhlali yapan sitelerden biri olan blogspot.com adlı internet sitesi Google Inc.’ e ait olan bir sitedir.  İlgili sitede, haksız ve yetkisiz olarak şirketimize ait Spor Toto Süper Lig maçlarını yayınlayan yüzlerce sayfa bulunmaktadır. Digiturk’ün yegane talebi bu telif haklarını hiçe sayan yayınların durdurulması ve bu işlemin derhal maç başladığında Digiturk’ün kaybı olmadan yapılmasının sağlanmasıdır.

Halihazırda, hakları münhasıran şirketlerimize ait olan Spor Toto Süper Ligi maçları haksız ve yetkisiz olarak yayınlanmakta, ilgili maçlar canlı yayın saatlerinde blogspot.com üzerinden yeni alt alan adları ile bilabedel ve kolayca açılabilmektedir.

Digiturk  son derece iyi niyetli olarak, müteaddit defalar Google Inc vekillerinden BÜTÜN CEZAİ VE HUKUKİ SORUMLULUĞU ŞİRKETLERİMİZE AİT OLMAK ÜZERE İLLEGAL İÇERİKLERİN ENGELLENMESİ amacıyla sadece ihlali yapan blogların kapatılması yönünde YETKİ talep etmiştir.  Ancak, Şirketlerimiz tarafından Google Inc’e yapılan tüm başvurular sonuçsuz kalmıştır. Google Inc ısrarla, ihlali yapan siteleri kapatmamakta ve yapılan ihlale seyirci kalarak, vergi ödemeksizin elde ettiği reklam gelirlerini katlamaktadır.

Şirketlerimizin Spor Toto Süper Ligi maçlarının blogspot.com yayınlanması sebebiyle mağduriyeti aşikar olup, bu mağduriyet, ancak illegal içeriğin/içeriklerin CANLI YAYIN SIRASINDA KALDIRILMASIYLA giderilebilecektir.

Mahkeme, Google Inc tarafından verilen “Erişimin Engellenmesi” kararının kaldırılması talebini, 11.03.2011 tarihinde yapılacak bilirkişi incelemesi sonrasında değerlendirmek yönünde karar vermiş olup, Google Inc tarafından bu akşam itibariyle illegal içeriklerin kaldırılmaması durumunda, şirketlerimizin haklılığı, 11.03.2011 tarihinde yapılacak bilirkişi incelemesi neticesinde bir kez daha teyit edilmiş olacaktır.

İlgili İçerikler

Parolanı mı unuttun?

Kullanıcı adını ya da e-posta adresini gir. Sana bir e-posta göndereceğiz. Oradaki bağlantıya tıklayarak parolanı sıfırlayabilirsin.

Your password reset link appears to be invalid or expired.

Giriş

Gizlilik Politikası

Add to Collection

No Collections

Here you'll find all collections you've created before.